200 котелень вже запустили: як на Чернігівщині стартував опалювальний сезон

21 ЖОВТНЯ 2023, 14:11

1228

200 котелень вже запустили: як на Чернігівщині стартував опалювальний сезон

На Чернігівщині стартував опалювальний сезон. Не без проблем. Чернігів був під загрозою через величезні борги ТЕЦ, яку повернули в комунальну власність. Чернігівгаз відмовлявся подавати газ. Довелося втрутитися військовій адміністрації.

«Змушені були втрутитися. У результаті перемовин з ПАТ «Чернігівгаз», НАК «Нафтогаз України», ТОВ «Технова» (попереднім користувачем) та новим комунальним підприємством питання закрите. Сьогодні газ з ГРП пустили на ТЕЦ», - написав на своїй сторніці у фейсбук В’ячеслав Чаус.

«На ТЕЦ вже розпочато запуск теплової системи. Зараз відбувається розігрів котлів, які забезпечать подачу теплоносія до будинків містян та об’єктів соціальної інфраструктури» - відрапортував в.о. міського голови Олександр Ломако.

"Близько 200 котелень працює по області середній відсоток підключення бюжетних установ 30-40 %. Сьогодні підключаються Прилуки і Ніжин. На цьому тижні було прийнято рішення щодо житлового фонду", - каже Сергій Гайовий заступник директорка департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ Чернігівської ОВА.

Сергій Гайовий заступник директорка департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ Чернігівської ОВА

Сергій Гайовий заступник директорка департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ Чернігівської ОВА

У Ніжині опалення в житловому секторі та інших установах вмикатимуть з 20 жовтня, повідомив напередодні міський голова Олександр Кодола.

«Для міської лікарні, пологового будинку та для дитячого будинку-інтернату опалювальний сезон розпочався 16 жовтня 2023 року. А з 20 жовтня 2023 року – в установах, організаціях, закладах, підприємствах, закладах освіти, житловому фонді міста незалежно від типу споживання паливно-енергетичних ресурсів", - повідомили у міській раді.

У Прилуках, які лихоманило через політичні розбіжності, влада теж оголосила про старт  опалювального сезону з 19 жовтня.

«З метою забезпечення оптимального температурного режиму в приміщеннях, виконавчий комітет Прилуцької міської ради ухвалив рішення розпочати опалювальний сезон у комунальному некомерційному підприємстві “Прилуцька центральна міська лікарня” із 17 жовтня. Цим же рішенням члени виконкому ухвалили розпочати опалювальний сезон у житловому фонді територіальної громади усіх форм власності, у закладах бюджетної сфери, в тому числі дитячих та шкільних закладах освіти, установах, організаціях міста із 19 жовтня», - прокоментували у Прилуках.

Технічно Чернігівщина готова до опалювального сезону, кажуть у профільному департаменті адміністрації. Проте в громадах самостійно вирішують коли і як вмикати опалення. На випадок ворожих обстрілів критичної інфраструктури основні котельні забезпечено потужними генераторами.    

"Залучно велику кількість джерел аварійного живлення, проведено роботу з обленерго. Ключові котельні перезаживлені, щоб забезпечити роботу. Підприємства мають близько 500 генераторів від 50 квт до 1 мвт на випадок нештатних ситуацій в енергосистемі", - пояснює Сергій Гайовий.

"Час Чернігівський" писав про підготовку до холодів: У Чернігові ледь не зірвався опалювальний сезон: пояснюємо, що сталось.

 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів