15 хвилин для прийняття рішення: кому спростили митні правила

02 ЛИСТОПАДА 2023, 11:05

919

15 хвилин для прийняття рішення: кому спростили митні правила

15 хвилин для прийняття рішення: кому спростили митні правила

У рамках проекту «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» ми підготували огляд новин митниці за 15 – 31 жовтня 2023 року.


Новини Державної митної служби України

17 жовтня 2023 року Держмитслужба України опублікувала Наказ, яким затвердила Специфікацію структури та формату електронних повідомлень для обміну даними між митницею і утримувачами авторизованих об’єктів при застосуванні спрощення «процедура випуску за місцем знаходження». Відтепер підприємства, які отримали авторизацію на застосування зазначеного спрощення, зможуть здійснювати обмін електронними повідомленнями з інформаційними системами митних органів.

На практиці все відбувається наступним чином:

  1. Підприємство надсилає в Автоматизованій системі митного оформлення (АСМО) електронне повідомлення про прибуття вантажу. За визначений в авторизації термін митниця приймає рішення про дозвіл на розвантаження або необхідність проведення митного огляду.
  2. За результатами розвантаження підприємство надсилає митниці електронне повідомлення, яке за складом реквізитів є митною декларацією нового типу TS. У короткий термін (до 15 хв.) митниця приймає рішення про визнання результатів розвантаження або необхідності проведення митного огляду та направляє його утримувачу авторизованого об’єкту.
  3. За результатами здійснених операцій, митниця робить відмітку про умовне завершення переміщення, вивільнення гарантії, а також про блокування суми гарантії. Остання буде розблокована в момент митного оформлення товарів в обраний митний режим.

Формати електронних повідомлень розміщені на офіційному сайті Держмитслужби за посиланням.

Детальніше: https://cutt.ly/7wRaMsYW

Держмитслужба запроваджує нову, повністю електронну, систему управління гарантіями (GMS), в якій гаранти зможуть передавати всі види гарантій в електронному вигляді, а також вносити зміни та відкликати їх. Разом з тим, за певних умов допускається подання гарантій в паперовому вигляді. Також певний час Держмитслужба прийматиме індивідуальні гарантії в старому форматі. Під час використання вони автоматично підтягуватимуться у нову GMS.

Крім того, для гарантів забезпечено можливість внесення, коригування, відкликання гарантій в Особистому кабінеті на інформаційному порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі».

Детальніше: https://cutt.ly/owRs9UBf

У квітні 2023 р. Держмитслужба запустила в тестовому режимі Telegram Bot для сервісу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі». За півроку Bot опрацював понад 1,6 млн. запитів від понад 2 тис. представників бізнесу. Telegram Bot дозволяє отримувати сповіщення про статус оформлення митних декларацій та інших документів, запитувати залишок передоплати на Єдиному казначейському рахунку Держмитслужби, а також оперативно отримувати іншу корисну інформацію.

Для використання боту необхідно зареєструватися в Особистому кабінеті на інформаційному порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» за посиланням https://cabinet.customs.gov.ua/tmb і потім відкрити бот за адресою https://t.me/Sw_customs_UA_bot.

Початок застосування NCTS Фаза 5 в Україні перенесено на 1 грудня 2023 р. що надасть можливість компаніям краще підготуватись до застосування нового програмного забезпечення. Більше деталей про перехід України до застосування NCTS Фаза 5 розміщено у відповідному підрозділі розділу «Спільний транзит (NCTS)» на офіційному сайті Держмитслужби за посиланням: https://cutt.ly/2wRs6DKu

До уваги суб’єктів ЗЕД!

З 17 жовтня 2023 р. згідно Закону України № 3345-ІХ набули чинності зміни до Митного кодексу України щодо особливостей оформлення імпорту нафти, нафтопродуктів, газів, добрив і полімерів етилену. Відтепер при ввезені товарів, які мають коди згідно УКТ ЗЕД 2709, 2710, 2711, 3102, 3103, 3104, 3105, 3901, у митній декларації необхідно обов’язково вказувати країну походження товару і відомості про сертифікат про походження товару.

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3345-20#Text

* * *

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скринька довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів