Звідки беруть інформацію чернігівці, чи читають коментарі і які новини зараз шукають: результати опитування

12 ЖОВТНЯ 2022, 12:47

3646

Звідки беруть інформацію чернігівці, чи читають коментарі і які новини зараз шукають: результати опитування

Фото ua.depositphotos.com

Громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» в рамках реалізації проекту "Прикордонні громади Чернігівщини: інформаційний фронт" провела опитування серед підписників пабліків і груп у Facebook в 10 об’єднаних територіальних громадах. Метою дослідження було вивчення популярних тем для перегляду і потреби читацької аудиторії.

У результаті було встановлено, що найбільш зручними джерелами інформації в Інтернеті для респондентів є Телеграм-канали і соціальні мережі (по 38,5 %), значно менше підписників шукає важливу інформацію на сайтах новин – 13,8 %, а спільноти у Viber і Youtube практично не використовуються для цих потреб. Слід зазначити, що серед соціальних мереж, які використовуються як джерело важливої інформації, абсолютна першість належть Facebook (87,7 %.).

Така позиція учасників опитування не викликає жодних сумнівів з огляду на те, що найважливішими якостями при виборі джерел інформації вони обрали: швидку реакцію ЗМІ на події (67,7 %), доступність подання інформації (60 %) і нейтральність повідомлень (40 %). Дані характеристики якнайкраще реалізуються у мобільних додатках Telegram і Facebook. Редактори можуть передавати максимально стислі інформаційні повідомлення миттєво, а короткий зміст публікації, робить використання маніпуляційних прийомів практично неможливими.

Додатковим підтвердженням вищезазначеного є й ставлення опитуваних до наочного супроводу повідомлень. Так, найбільш цікавим видом візуалізації, на думку респондентів, є оригінальні фото з місця подій (69,2 %). Використання оригінальних фото дозволяє швидко і точно підсилити подану інформацію. Менший ефект, на думку респондентів, мають професійні відео сюжети (43,1 %), аматорські відео (33,8 %) та ілюстративні фото (30,7 %).

Крім того, важливу роль відіграє можливість відчувати настрої і спілкуватися з аудиторією. Переважна більшість учасників дослідження, так чи інакше, звертає увагу на реакції читачів у вигляді лайків і поширень інформаційних публікацій.

Подібна ситуація і з коментарями. З огляду на кількість респондентів, які постійно, або час від часу читають коментарі інших підписників, дана опція є важливою для аудиторії.

Що стосується популярності тем, які респонденти переглядають в Інтернеті найчастіше, то першість впевнено тримають новини про війну росії проти України і політичні події різних рівнів. Повідомлення про надзвичайні події і розслідування, культуру, спорт, науку і технології, події у світі тощо, не викликають у підписників значного інтересу. Як не дивно, але тему епідемії коронавірусу, взагалі не обрав жоден учасник дослідження.

Відповідає потребам сьогодення і запит респондентів на ширше висвітлення у ЗМІ інформації з фронтів і прикордоння (76,9 %). Дана тема набуває особливого значення з огляду на те, що більшість опитаних проживає у прикордонних громадах області. Належної уваги серед журналістів потребує тема розкриття гострих соціальних проблем (69,2 %). Крім того, актуальними залишаються питання корупції (49,2 %) і економічної ситуації в державі (47,7 %).

* * * 

Проект реалізується за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом.

 

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів