Прорив дамби, обвал дороги, перелиті вулиці, загроза підтопленню житла – на Чернігівщині щодня зростає рівень води як у великих, так і малих річках. І все це взимку.
Другий рік поспіль в області – вирує зимовий паводок. Доволі незвичне явище, кажуть екологи.
"Причини були природно-кліматичні. Осінь була тривала і волога. Бачили скільки опадів потрапило. Початок грудня: земля не промерзла, грунт був насичений водою. Зимові опади сприяли тому, що сніг зникав швидко. А наші річки – дощового поверхневого живлення. Талі води зробили внесок у підняття рівня води. Такі річкі, як Десна, Дніпро, Снов, Сейм мають заліснений басейн і він пов'язаний з тим, що сніг поступово розтає і піднімається рівень води", - пояснює Юрій Карпенко, еколог.
Юрій Карпенко
Для нашого регіону вода не буде зайвою. Особливо після багатьох років зневоднення, коли пересохло чимало малих річок та водойм.
"Для лісових екосистем , які були зневоднені - це позитив. Це підняття грунтових вод, рівня води заболочених територій, акумуляції вологи. Питання, яким чином вода зберігатиметься - це питання весни і початку літа", - каже еколог.
Тим часом, у двох придніпровських селах - Радулі та Мньові незабаром чергуватимуть рятувальники ДСНС та працівники Червоного Хреста.
Прийнято спільне рішення про створення 2-х мобільних рятувальних постів, які проводитимуть моніторинг ситуації і у разі необхідності надаватимуть допомогу чи проводитимуть евакуацію людей.
"Час Чернігівський" писав про таке: Вода прибуває попри морози