44-річний Костянтин Будник з селища Срібне приймає жолуді по вісім гривень за кілограм.
— Збирати жолуді і здавати по три гривні наша родина почала п’ять років тому. Ішли до лісу, тягали велосипедами мішки по 50 кілограмів. Шукали покупців. А цьогоріч вирішили вже й приймати. Покупці-оптовики є. Беруть на посадку, на корм свиням, у зоомагазини, та для потреб фармації. Легше збирати каштани, які видно, а не шукати жолуді в опалому листі. Хоча в порівнянні з цінами на закупівлю картоплі... Зараз її беруть заготівельники по чотири гривні за кілограм, а нещодавно і по три скуповували. То жолуді вигідніше, затрат менше, — ділиться Костянтин Будник.
Простий жолудь дешевший, ніж з червоного дуба. Той по 12 гривень. Перший продовгуватий, другий за формою схожий на бочечку.
— Костянтине, якщо так станеться, що не встигнуть збиральники до кінця сезону вам здати. Наступного року принесуть. Як визначити, що товар несвіжий?
— Кинути у воду. Якщо висохлий, спливе.
* * *
Тим часом в Ічні приймають корінь хріну по 10 гривень за кілограм. Ічнянські п’янички кинулися на чужих ділянках викопувати хрін, аби заробити. Як написала в інтернеті Оксана Горбач: «Ми на своєму городі обробили гербіцидом (уже почав діяти), а «хренові бізнесмени» без дозволу!!! накопали і, напевне, принесуть здавати. Будьте уважні, бо і людей можна потруїти». Закупівельні ціни в інтернеті за кілограм хріну — від шести до 35 гривень. Корені мають бути не менше 10 сантиметрів завдовжки, а ось у діаметрі — не менше сантиметра. Тоненьких (мишачих хвостів, як їх ще називають) не беруть.
"Час Чернігівський" писав про городнянців: відчайдухи на Чернігівщині збирають гриби поряд з бронетехнікою і нерозірваними боєприпасами.