Жнива 2023: хто перший стартував і чи є чим збирати зернові

04 СЕРПНЯ 2023, 13:26

777

Жнива 2023: хто перший стартував і чи є чим збирати зернові

Фото Віктора Кошмала

Збирати новий урожай першими вийшли  комбайни в поле Чернігівського району. За ними підтягнулися Прилуччина і Ніжинщина. За перші три дні жнив урожай зібрали з 300 гектарів.

— Першим почали обмолочувати озимий ріпак, — пояснює Василь ЖУК, заступник начальника управління-начальник відділу АПК та розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку ОВА. — З 11 липня. Зараз уже молотять озимий ячмінь, пшеницю. Дощі трішки призупиняють цей процес. Деякі підприємства чекають, поки просохне.

— «Зернова угода» не працює, чи задумуються аграрії, що робити з новим урожаєм?

— Обсяги для одночасного зберігання — понад три мільйони тонн. Плюс у підприємств є рукави для зберігання. Але ринок на місці не стоїть, потроху продають. Поки не через порти. Сухопутні шляхи працюють. Нашій області, що до порту відстань велика, що до, наприклад, Польщі. Чернігівщині транспортування виходить найдорожче.

— Чи запрошували в область комбайнерів з півдня країни?

— Масовий збір буде, коли піде сонях з кукурудзою. Ранніх зернових саме в нас уже не так і багато, аби залучати додаткову техніку.   

— Більшість господарств технікою забезпечені, — додав Сергій ЧУБОВСЬКИЙ, керівник ТОВ «Козацьке», що на Бобровиччині. — Це ж зерно, його треба не тільки зібрати, а й почистити, завезти,   щось підсушити. Можна прийняти таку кількість техніки,  щоб зібрали все за день, а що далі з ним робити? Це я кажу за свій регіон. Пропозицій щодо збору багато, телефонують, пропонують свою техніку, готові їхати збирати.

У нас збір почався трохи із запізненням. Дощі трішки заважають, але не критично. Кажу про себе. Поки працюємо, усе іде добре, у плані збору. А от з реалізацією — не дуже.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" знімав відео про жнива: Жнива 2023: фермер з Лукашівки збирає пшеницю, яку сіяв без добрив, бо рятував зруйноване господарство.

 

Схожі новини

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

ТОП-переглядів