Жителі розпродують техніку і виїжджають з прикордонного села

04 ЖОВТНЯ 2024, 16:25

9483

Василенко Соломія

Жителі розпродують техніку і виїжджають з прикордонного села

Фото ілюстративне

Днями прикордонники за добу зафіксували 133 вибухи в напрямку сіл Сеньківка та Мощенка на Городнянщині. Росіяни обстрілювали села з мінометів, ствольної артилерії та АГС.

Навпростець від Мощенки до кордону з Росією — кілометрів п’ять-шість, трасою — десять. А від Мощенки до Городні — 24,4 кілометра.

 — Був обстріл з артилерії позавчора зранку (у неділю 22 вересня. — Авт.). Нарахував десять прильотів, — розповідає Віталій ХОЛІЙ, депутат Городнянської міської ради. До її округу входить і Мощенка. — За інформацією, що маю, одна хата згоріла. Начебто нежила. Додзвонитися в село складно. Уже не раз вежу зв’язку обстріляли.  

Якщо раніше в Мощенці проживало до пів тисячі людей, то нині лишилося менше двох сотень. Люди виїжджають, хто куди. Купляють хати в громаді. І дачі під Черніговом. Знаю молоду родину, що перебирається до Киїнки. Хто до дітей виїжджає. Люди розпродують техніку: трактори, машини, мотоцикли. Я так собі мотоцикл «МТ» з коляскою купив. Хоч йому 50 років, та ще на ходу, згодиться для польових поїздок.  На зиму багато хто переїде. Урожай позбирають, розпродають усе, що тільки зможуть, та й усе.

Був хуторок біля села. Через пожежі на торф’яниках згорів повністю, разом з ліском. Колишній лісник виїхав раніше. Коли дізнався, що ні хутора, ні хати вже немає, так бідолаха розхвилювався, що до лікарні потрапив.

У нас у Бутівці часто чути, як неподалік гупає. 24 червня, як гепнули шахеди, було пошкоджено сім будинків, два магазини та приміщення старостату.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

* * * 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Віра Кубрак співала в «Сонячних кларнетах»: приз від "Вісника" поїхав у Сосницю

23 ГРУДНЯ 2025, 19:03

У Чернігові кухарів КП "Шкільне" возитимуть на роботу в комендантську годину

23 ГРУДНЯ 2025, 18:50

Святвечір у жалобі: дві громади втратили оборонців

23 ГРУДНЯ 2025, 17:29

На Чернігівщині депутата міськради викрили на хабарі: хто це, і які обставини

23 ГРУДНЯ 2025, 17:10

Неонатальні реанімобілі від PepsiCo: технічні характеристики та можливості

23 ГРУДНЯ 2025, 16:08

У прикордонному місті стартував продаж різдвяних ялинок та сосен

23 ГРУДНЯ 2025, 15:53

Жінка з Чернігівщини здала понад 22 літри крові — за це має почесне звання

23 ГРУДНЯ 2025, 14:50

ТОП-переглядів