Жінці з Чернігівщини виповнилося 100 років. Її скарб - 16 онуків і 28 правнуків

27 БЕРЕЗНЯ 2025, 17:04

6655

Ярмоленко Анастасія

100-річна ювілярка Любов Хоменко

100-річна ювілярка Любов Хоменко

Чернігівка за місцем проживання і житомирянка за походженням - цього року святкує 100 років мешканка села Прачі Борзнянськоі громади Любов Григорівна Хоменко, яка народилася 26 березня далекого 1925-го у селі Липове на Житомирщині. 

З цією датою Любов Григорівну привітала міський голова Лариса Осадчук, а також староста Прачівського старостинського округу Наталія Хоменко. Ювілярці вручили квіти і подарунки, побажали міцного здоров’я, родинного затишку, душевного спокою, миру, поваги і турботи від рідних, повідомили у пресслужбі Борзнянської громади.

Непроста доля цієї жінки, як і той історичний період, що вона прожила. Багато довелося побачити і хорошого, і лихого. Та воля до життя, любов до праці, природжений оптимізм були їй вірними супутниками.

Ще змалку маленькій Любові довелося пережити тяжкі негаразди. Під час страшного Голодомору її батько працював на залізничній дорозі, тому сім’я пережила голодні часи без втрат. А ось сусідам, пригадує Любов Григорівна, довелося хоронити найрідніших.

Залишило глибокий слід у душі вже заміжньої Любові Григорівни і воєнне лихоліття, коли вона залишилася без чоловіка, а маленька донька – без батька. Після Другої світової війни життя набирало обертів. Невдовзі жінка познайомилась із молодим офіцером, прачівцем Михайлом Яковичем Хоменком, який після демобілізації у 1946-му забрав Любов Григорівну у своє рідне село.

Нелегка праця подружжя у колгоспі не завадила виростити п’ятьох дітей. Проте у 1985-му Любов Григорівна стала вдовою. Це була важка втрата для жінки, але діти не дали «пасти духом» мамі та всіляко її підтримували. 

Нині Любов Григорівна проживає разом із наймолодшою дочкою та зятем. Має звання «Мати-героїня». А ще – скарб – 16 онуків, 28 правнуків та 21 праправнука. 

«Погодьмось, що ця цифра – це  низка історичних подій, довгий і тернистий  життєвий шлях зі злетами та падіннями, це море сліз радості, горя, та розчарувань…І 100 років – це ціла епоха, ім’я якої – Любов Григорівна Хоменко. Вклоняємося Вашій життєвій мудрості та багатому досвіду! Нехай Господь дарує  Вам, Любов Григорівно, ще багато многих і благих літ! І щоб 101 день народження Ви відзначали разом зі своєю великою родиною у вільній, мирній, процвітаючій Україні!», - висловили побажання у міській раді.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Лікар-ендокринолог приїхав на Чернігівщину з окупованого Бердянська: дали підйомні й житло

21 ЖОВТНЯ 2025, 19:12

Ворог вдарив по прикордонному місту Чернігівщини "шахедами": є загиблі та поранені

21 ЖОВТНЯ 2025, 16:50

Росіяни полюють на енергооб'єкти Чернігівщини: чи є можливість протидіяти та захистити

21 ЖОВТНЯ 2025, 15:55

Блекаут у громадах Чернігівщини: як місцева влада намагається стабілізувати ситуацію

21 ЖОВТНЯ 2025, 15:01

Овердрафт від ПУМБ — швидкий доступ до фінансів для розвитку бізнесу

21 ЖОВТНЯ 2025, 14:39

Фото

Пункти незламності на Чернігівщині: де можна зарядити гаджети і погрітися

21 ЖОВТНЯ 2025, 14:10

Над пошкодженими об'єктами висять ворожі дрони: що кажуть у Міненерго про ситуацію на Чернігівщині

21 ЖОВТНЯ 2025, 11:59

ТОП-переглядів