"Землю треба любити", - фермерка з Прилуччини 15 років очолює господарство

20 ЧЕРВНЯ 2025, 19:35

3166

Михуля Юрій

Загалом на Чернігівщини зареєстровано вже понад 1100 фермерських господарств

Валентина Ситник – фермерка з Прилуччини. Разом з чоловіком обробляють 500 га землі. Цьогоріч мали немало клопотів через нестабільну погоду, але фермери впоралися.

Валентина Ситник, фермерка

Валентина Ситник, фермерка: 

Вирощуємо пшеницю, кукурудзу, соняшник, сою, інші. Притримуємося сівозміни, землю треба любити і на ній правильно працювати. Ріпак не перезимував увесь, прийшлося передискувати. Було 200 га і 80 га пересівали. Це складно фінансово. Нічого, пересіяли і на полях красота.

Крім природних примх є і кадрові проблеми через війну, жаліються фермери.   

Сергій Голодний, фермер

Сергій Голодний, фермер: 

30 чоловік працюючих. Половина жінки. 7 служать у війську. Дефіцит є. Машини стоять. Тільки водій у кого 5 дітей працює. Трактористів не хватає. На оприскувачах нема, на комбайнах. Дефіцит кадрів є. Якось переборемо.

Фермери Чернігівщини, а особливо прикордоння, працюють в складних умовах. Попри це створюються нові господарства. Зокрема, у 2024 році додалося ще 35. Загалом на Чернігівщини зареєстровано вже понад 1100 фермерських господарств, які обробляють 13% посівних площ в області.   
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА

В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА: 

У нас є дуже багато, нажаль, руйнувань, знищень об’єктів і фермерських господарств. Є героїчні випадки, коли у людей знищується все, але вони лишаються на прикордонні, бо там люди і наша земля. А ми виримо, що відіб’ємо росіян і будемо займатися господарством. Важкі часи, дякую за те, що створються нові фермерські господарства. І це важливо. 

З нагоди професійного свята, який відзначають 19 червня, фермерів привітали і відзначили нагородами. Фермери кажуть, що врожай буде. Збувати теж є куди. Важливо, щоб були прийнятні ціни на сільгоспкультури і головне – мирне небо над Україною.          

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Підприємство на Чернігівщині шукає агронома й різноробів. Є підвоз, дають житло

Схожі новини

19-річна дівчина за кермом виїхала на зустрічку та врізалась у мотоциклістів

12 ЛИПНЯ 2025, 10:48

Був майстром тату - загинув на Донеччині. У громадах - втрати

12 ЛИПНЯ 2025, 09:16

Фото

Під вогнем ворога 13 населених пунктів: ситуація на Чернігівщині на ранок 12 липня

12 ЛИПНЯ 2025, 08:39

Інтерв’ю

НАШІ ЛЮДИ «Я дуже сильно хотіла в армію»: військова медикиня

11 ЛИПНЯ 2025, 19:16

Вiдео

Літня спека: як і де рятуються чернігівці

11 ЛИПНЯ 2025, 18:14

Працював вихователем в інтернаті й на агрофірмі: на фронті загинув мешканець Чернігівщини

11 ЛИПНЯ 2025, 17:10

Чоловік хотів потрапити в дім і збрехав, що він замінований - сидітиме рік

11 ЛИПНЯ 2025, 16:04

ТОП-переглядів