«Завдяки нашим відео і фото світ дізнався про трагедію Чернігова», - прес-офіцерка ГУ ДСНС в області Ірина Щукіна

17 СІЧНЯ 2023, 14:17

2323

Ірина Щукіна

Під час облоги Чернігова у місті залишилося чимало жінок-рятувальниць, які допомагали постраждалим. Серед них була і прес-офіцерка ГУ ДСНС в Чернігівській області Ірина Щукіна. Вона однією з перших приїздила на виклики і фотографувала та знімала відео наслідків рашистських обстрілів. Її світлини та відео – мають історичне значення, адже на них докази військових злочинів.

Ірина могла виїхати із міста, але залишилася, аби допомагати команді рятувальників. Їх поява піднімала настрій людям, які налишалися в місті і давала впевненості, що Чернігів не здасться.

Про роль, яку відіграли жінки-рятувальниці дивіться у нашому відео.  

Ірина Щукіна прес-офіцерка ГУ ДСНС в Чернігівській області, пряма мова:

"Я з родини військових, і по іншому бути не могло, або військовим або рятувальником, особливого вибору не було. А напрямок був відомий в юні роки.

У нас гендерна рівність, і жінки заповнюють багато напрямків. Багато жінок в армії. Є вони в структурі ДСНС. Ведуть різні напрямки. Я на посаді прес-офіцера ДСНС. Ще до війни виїздила на різні ситуації, маю великий досвід, бачила загибель людей, ліквідація пожеж, руйнація будинків, ДТП із постраждалими. Розуміла і знала, як працювати.

24 лютого стало шоком для всієї країни. Але паніки не було. Я прибула одразу одна з перших. Планували, що робити. Організували сповіщення по Чернігову і районах про обстріли. Далі пішли будні без сну, поки війська не звільнили область від окупаційних військ.

Особлисто в мене не було питання евакуації. Я з перших хвилин вирішила нікуди не їхати. Щоб покинути службу - не було думки. Знала, що робити наскільки вистачить сил робити це в нашому місті.

Я постійно виїзжала. Це було постійно. Артпобстріли. Найважче було під час авіаційних нальотів на Чорновола, де загинуло багато людей, руйнувань. Один з найважчих днів усіх рятувальників. Був обстріл нафтобази, вулиць та районів, часто доводилося бачити розірвані тіла, під завалами.  Війна – найстрашніше, що прийшло і відчули з 24 лютого. Це відклало відбиток на всіх.

Кожного разу, коли поступало повідомлення, перша задача – виїзд, ліквідація, рятування людей. Для мене і всіх рятувальників було так - про себе не думали. Вважала, що не варто було постійно тримати камеру, потрібна була допомога і я її робила. Іноді трохи підзнімала, що тут коїться, як варвари знищують місто, потім відклада техніку і допомагала пораненим, про себе не думав, а думав про обов’язок. Коли люди бачили жінок під час обстрілу та питали: і ви також тут? Піднімався у них настрій, що навіть жінки приїздили на допомогу.

Якби не наші зйомки, ніхто б не дізнався про те, що відбувається в місті, що робили рятувальники, працювали під обстрілами. Сумно, що багато рятувальників загинуло по Україні. Ми приходили на допомогу, і про це мали знати. Розуміла, що цей напрямок дуже потрібний.

Емоції були. Я намагалася подавляти, бо нікому не потрібен ридаючий рятувальник на місці подій. Навіть по прибуттю назад не було часу розслаблятися, всі працювали. Треба була підтримка. Були діти і моя дитина поряд. Нічого йому не казала. Може щось трапитися. А ми тоді працювали в таких тяжких умовах. Багато зйомок, приходів.

Я ніколи і наші рятувальники, ніколи нічого не роблять задля нагород. Це все задля порятунку людей. Я ніколи не думала про нагороду. Я роблю по совісті, по призванню. Ця нагорода відноситься до всіх рятувальнкиів, дівчат, які залишилися тут. Я була не одна. Ця нагорода для всіх нас.

Також я вважаю, що ця нагорода для всіх людей. Нам допомагало все населення, волонтери допомагали з їжею. Все було закрито. Місто було в кільці. Якби можна було частинку нагороди віддідати волонтерам, людям, які допомагали. Зі сльозами на очах ми зустрічали волонтерів, які нас підтримували.

Нас стали називати героями без зброї, і дійсно довіра до рятувальників стала велика. ДСНС доказала всьому світу на неї можна покластися. Рятувальники до останнього будуть допомагати за будь-яких умов".

"Час Чернігівський" знімав відео про роботу рятувальників:

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

У Чернігівській ОВА аналізували "дивні" тендери

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:45

Вiдео

Для віддалених сіл прикордоння: 18 електроскутерів передали соцпрацівникам Чернігівщини

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 18:16

Роману Насірову суд подовжив термін під вартою, а от заставу… зменшили

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:07

Тиждень вигрібали сміття, труїли щурів: відновив роботу центр для безпритульних тварин

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:11

Фото

Наосліп: захисник, який втратив зір, почав волонтерити

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:12

Інтерв’ю

Священник, який ледь не потрапив до рук окупантів, тепер править на Чернігівщині

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 14:00

Фото

Новоспеченому речнику Повітряних Сил дорікнули тим, що… жонатий і погано знає фізику

28 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:53

ТОП-переглядів