Уряд закликає українців купувати товари вітчизняного виробництва, бо на полицях магазинів багато імпорту. Днями було оголошено про старт нової економічної платформи «Зроблено в Україні». Країні потрібно мобілізувати внутрішні ресурси для оборони і забезпечення ЗСУ.
"Ми починаємо воювати на витримку. Це означає, що починають воювати і впливати на перебіг дій економіки країн. Ми розуміємо, що воюємо економіками, спроможністю забезпечити потреби ЗСУ, купити необхідне військовим, втримати і повернути ці землі. Нам треба в довгу грати. Планувати, що робити у 2025 році", - пояснює Надія Бігун заступниця міністра економіки України.
Надія Бігун
Ворог намагається виснажити Україну та її економіку, а тому важливо відновлювати власні потужності. Влада і підприємці - повинні працювати чесно і за чіткими правилами.
"Дуже важливо, щоб суспільний договір зафіксував реалізацію чітких стосунків бізнесу і влади. Бізнес має працювати по-білому, а влада мотивувати так працювати і зняти всі бар’єри", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
В’ячеслав Чаус
На форумі з відновлення економіки Чернігівщини влада і бізнес говорили про проблеми і здобутки.
"Сьогодні говорили про фактори ведення бізнесу, і вони здебільшого негативні. Фінансові втрати від війни, ризики, втрата людей. Нема людей - нема території, нема соціуму і потреб. Саме людина і її потреби формує подальший розвиток. Здорожчанння енергоносіїв, зарегульованість бізнесу. Є позитив – віра в майбутнє, надія на позитивні зміни і бажання працювати на цю державу" - поділився Ігор Мусієнко, підприємець.
Ігор Мусієнко
Наразі 90% підприємств Чернігівщини відновилися після окупації області і хочуть залишатися тут. Однак небагатьом вдалося повернути довоєнні обсяги виробництва.
"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщині запускають нові лінії з виробництва напівфабрикатів, майонезу і лавашів