Закон України «Про медіа»: нове законодавство опановували редактори ЗМІ Чернігівщини

06 ТРАВНЯ 2024, 15:04

973

У Чернігові провели тренінг для ЗМІ, 3 травня 2024 року

У Чернігові провели тренінг для ЗМІ, 3 травня 2024 року

Для керівників та працівників локальних медіа Чернігівської області Асоціація регіональних засобів масової інформації (АРЗМІ) провела чергове навчання. Тренінг стосувався особливостей роботи ЗМІ в умовах дії Закону України «Про медіа»: як не допустити порушень законодавства, що може потягнути за собою не лише юридичні, а й штрафні санкції для редакції.

Навчання відбулось 3 травня в рамках проєкту «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області».

За словами керівника проєкту Олександра Назаренка, редакції мають володіти базовими знаннями про законодавче поле. Таким чином більшість проблем, з якими стикаються медіа, можна вирішити без залучення послуг кваліфікованих юристів.

– Вже рік медіа працюють в рамках нового законодавства. Багато хто з редакторів самостійно аналізує законодавче поле. Втім ми вирішили підготувати комплексне навчання, адже вже є напрацьовані кейси, на прикладі яких хочемо додатково акцентувати на правових аспектах роботи ЗМІ. У процесі роботи майже щотижня від журналістів надходять питання, які пов’язані з тими чи іншими юридичними проблемами. Вчасно надати правому допомогу – це одна з місій нашої організації, – каже Олександр Назаренко, голова правління АРМЗІ.

Юрист Іван Петрикей зупинився на основних новаціях, які запроваджені Законом України «Про медіа», а також на обовʼязкових кроках, які мають робити редакції для дотримання чинного законодавства.

– Більшість редакцій локальних медіа одночасно випускають і газету, і ведуть сайт. Також у всіх є сторінки у ФБ та інших соціальних мережах.. Якщо раніше в полі зору законодавця були лише друковані ЗМІ, то зараз важливо розуміти ризики порушення законодавства на всіх платформах медіа, – наголосив Іван Петрикей.

Юрист Іван Петрикей, тренінг для ЗМІ у Чернігові, 3 травня 2024 року

Іван Петрикей

Один із механізмів контролю дотримання законодавства – моніторинг друкованих ЗМІ, що на постійній основі проводиться Національною радою з питань телебачення та радіомовлення. За якими критеріями моніторять медіа і як мінімізувати порушення розповіла Ірина Сенченко, представниця Національної ради з питань телебачення та радіомовлення в Чернігівській області.

Ірина Сенченко та Іван Петрикей, тренінг для ЗМІ у Чернігові, 3 травня 2024 року

Ірина Сенченко та Іван Петрикей

Під час активної  дискусії та обміну думками редактори ділились власними кейсами щодо уникнення порушення законодавства. Зокрема, і про розміщення реклами. Попри те, що за достовірність рекламної публікації відповідальний замовник, відповідальність медіа теж є.

Наприклад, великого резонансу набув випадок, коли Комісія з регулювання азартних ігор (КРАІЛ) оштрафувала за порушення законодавства про рекламу газету із Волинської області на 2,13 млн грн. Видання, на думку КРАІЛ, порушило частину 7 статті 22-1 закону про рекламу – «рекламування азартних ігор, організація і проведення яких здійснюється без ліцензії на право провадження відповідного виду діяльності».

Тренінг для ЗМІ в Чернігові, 3 травня 2024 року

Своїми враженнями від тренінгу поділились його учасники.

– Зараз рекламний ринок зменшився, тому газети змушені працювати з усіма пропозиціям. Навіть з тими, від яких раніше відмовлялись. І тут головне не помилитись і не порушити законодавство, –  каже редактор ніжинської газети «Вість» Валерій Кичко.

– Ми розуміємо важливість дотримання законодавства про медіа. Намагаємося стежити, щоб наші матеріали були не лише із дотриманням журналістських стандартів, а й відповідали вимогам Закону «Про медіа». І тут дуже корисний обмін досвідом – якщо вже було у когось із колег зафіксоване порушення, ми на цьому прикладі добре розуміємо, як маємо діяти, – акцентує редакторка сновської газети «Промінь» Олена Компанець.

– Я загалом вивчав Закон «Про медіа». Щось було не зрозуміло, у чомусь сумнівався. Завдяки Івану Петрикею та Ірині Сенченко з’ясував для себе багато питань. Дуже вдячний за настільки корисний тренінг! – підсумував свою участь редактор газети «Борзнянські вісті» Сергій Близнюк.

A group of people in a meeting

Description automatically generated

* * *

Проєкт «Підтримка стійкості та фінансової спроможності локальних медіа у Чернігівській області» виконується за підтримки Посольства США в Україні. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» і жодним чином не відображає точку зору грантодавця.

Схожі новини

Вісім правнуків, п’ять онуків, троє дітей Ніни Юрченко

15 ГРУДНЯ 2024, 19:00

Доброволець зі Львівщини: рідні просять за петицію щодо звання Героя України (посмертно)

15 ГРУДНЯ 2024, 18:14

Будинок військового і волонтерки теж підпалили?

15 ГРУДНЯ 2024, 14:29

10 запитань про кашель і як лікуватись

15 ГРУДНЯ 2024, 13:14

Напередодні концерту до Дня ЗСУ: із будинку культури зник димар

15 ГРУДНЯ 2024, 12:22

Підбитий шахед упав у дворі: мати з донькою були за трьома стінами

15 ГРУДНЯ 2024, 11:02

Вiдео

Операції на відкритому серці з 2025 року щотижня робитимуть в обласній лікарні

15 ГРУДНЯ 2024, 09:50

ТОП-переглядів