22 лютого крихітний чернігівець Гордій святкує свій перший день народження, але для того, щоб у нього було це свято - хлопчику та його батькам довелося пройти дуже складний шлях.
Хлопчик народився у Чернігові за два дні до початку повномасштабного вторгнення. Дитина була дуже слабка, важила 1 кг 200 грамів та залежала від кисню. Його братик не пережив пологи, інформують у Міністерстві охорони здоров‘я.
Через постійні обстріли у пологовому не залишилося жодного цілого вікна. Родина Гордія жила у підвалі медзакладу, де хлопчик був найважчим пацієнтом.
Лікарі були змушені рятувати дітей без води, опалення, світла та зв’язку, але транспортувати хлопчика боялися через залежність від кисню – він міг не пережити дорогу.
Однак, критична ситуація вимагала форс-мажорних рішень. Коли кисню залишилося на 48 годин – родина наважилася на евакуацію.
Цей процес був дуже небезпечним, під постійними обстрілами та тривогами керівник відділу соцслужіння Київської Митрополії ПЦУ Роман Холодов разом з лікарем-анестезіологом Миколою Дем‘янюком, відчайдушними медиками та волонтерами ризикнули вивозити новонароджену дитину.
Роман Холодов з Гордієм
Також допомогу в евакуації дитини надали відома чернігівська волонтерка Оксана Рубан, а ще дитячий кардіохірург Ася Аветян, благодійний фонд "Vigilant Heart" та керівництво Охматдиту.
«Це був єдиний шанс на життя Гордія. Також в цей заїзд вивозили ще одну дитину вагою 2кг 300г, яка евакуйовувалася під наглядом лікаря-анестезіолога Охматдиту Валентина Халапенка», - зауважують у МОЗ.
З оточеного Чернігова родина виїжджала вночі, полями та з вимкненими фарами, щоб не потрапити під ворожий обстріл.
«Навколо нас все горіло. Небо палало від запалів градів. Було дуже страшно»,— розповідає мама Ольга. 8 років тому вона вже переживала подібне. У 2013-му жінка народила первістку — доньку Аріну. Коли їй було 7 місяців, родина змушена була тікати з тимчасово окупованого Донецька.
Зазвичай дорога з Чернігова до Києва триває до 2 годин. Цього разу усе було тричі довше. Через 6 годин хлопчика доставили в НДСЛ «Охматдит».
11 місяців за життя та здоров’я Гордія в лікарні боролися десятки спеціалістів. Дитині зробили 2 операції. До лікування були долучені спеціалісти відділення хірургії новонароджених, торакальні хірурги, діагности, лабораторна служба, ендоскопісти, анестезіологи.
Тепер Гордій може самостійно дихати та харчуватися. Днями хлопчика виписали з «Охматдиту». Хлопчику зичать здоров‘я та сил, а ще зауважують, що його історія надихає і допомагає рятувати інших.
Роман Холодов коментує у соцмережах:
Прикол в тому що Гордій тепер допомагає нам!
Ольга Цибко також додає:
Я мама цього сильного і люблячого життя хлопчика і чудово пам'ятаю, що протягом двох пекельних днів ми зверталися до всіх інстанцій, яких тільки можна, але ніхто не хотів ризикувати своїм життям. І лише Роман Холодов зі своєю командою евакуювали нас до Охматдиту. Ми всією сім'єю дуже вдячні та бажаємо Роману Холодову та його команді Янгола Хранителя та Божої Благодаті. 🙏
"Час Чернігівський" готував серію матеріалів про евакуацію:
- Евакуація в прикордонній Чернігівщині: коли, кого, куди та як вивозять
- НАШІ ЛЮДИ: військовослужбовець "БАРМЕН" про оборону Чернігова, перші місяці боїв, евакуацію населення і розмінування території області
- Евакуація жителів прикордонних сіл та відновлення міста: як нині живе Новгород-Сіверська громада
- Кожен виїзд «дорогою життя» з Чернігова міг бути останнім: історія анисівського перевізника Дмитра
- Операція «Евакуація»: як чернігівці залишали домівки через війну
Фото - від Романа Холодова, Охматдиту, МОЗ