За те, що здавала розташування військових, Надія Двойнос сидітиме вісім років

16 ЛИСТОПАДА 2023, 18:26

5734

Чернігівський апеляційний суд дав 33-річній Надії Двойнос із Жукоток Чернігівського району вісім років тюрми за несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух та розташування підрозділів Збройних сил України (ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України).

Як все було

Надія — мати чотирьох малолітніх дітей, дружина Максима Двойноса, колишнього старости Жукоток. Торік  її затримала контррозвідка СБУ. У телефоні жінки в соцмережі «Телеграм» знайшли листування з російським куратором. Упродовж серпня-вересня вона описувала пересування та розташування  військових  у найближчих населених пунктах. За це отримувала шість тисяч гривень.

Апеляції подали: прокурор, бо вважав, що суд першої інстанції дав мало (шість років ув’язнення), та  адвокат Надії. Захисник просив змінити попередній вирок, призначити менш суворе покарання і звільнити  Двойнос з випробуванням. В обгрунтуванні зазначав, що при визначенні міри покарання не взято до уваги обставин вчинення.  Бо поведінка та дії обвинуваченої на момент скоєння злочину свідчать про те, що та  не мала наміру наносити шкоду ЗСУ або державі. А рівень суспільної небезпеки та ризик настання несприятливих наслідків були низькими з огляду на те, що Надія не мала бажання здавати позиції ЗСУ в селі Левковичі і не вказала на місце розташування військових, а, навпаки, надала недостовірну інформацію.

Зазналась!

На допиті, коли ще судили її в Чернігівському районному суді, розповіла, що допомагала росіянам, бо не мала грошей і боялась за свою сім’ю. На перше повідомлення про співпрацю, яке надійшло з російського номера, відповіла відмовою. За два дні до її двору прийшов невідомий чоловік купити води. А потім став  погрожувати, якщо відмовиться від співпраці, постраждає її родина.

Колегія (трійка) суддів апеляційного суду звернула увагу на те, що жінка неодноразово поширювала з корисливих мотивів інформацію про переміщення, рух та розташування ЗСУ. Такі її дії були зупинені лише в результаті діяльності правоохоронних органів, внаслідок чого також не настало і тяжких наслідків.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про зрадників:

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів