За підпал дверей квартири судитимуть Романа Хван-Харена із Прилук

27 КВІТНЯ 2025, 09:52

1415

Косенко Максим

За підпал дверей квартири судитимуть Романа Хван-Харена. Ті самі двері

За підпал дверей квартири судитимуть Романа Хван-Харена. Ті самі двері

18-річного Романа Хван-Харена (прізвище корейське), прилучанина, суд відправив у СІЗО до 31 травня. Його підозрюють в умисному пошкодженні майна — підпалі. Це підпадає під статтю 194 Кримінального кодексу. Її санкція — ув’язнення на строк від трьох до десяти років.

2 квітня близько другої години ночі  на першому поверсі однієї з п’ятиповерхівок у Прилуках перед дверима чужої квартири Роман підпалив картонні ящики. Частково обгоріли двері квартири. У ній на той час було троє людей. На щастя, вони не постраждали.

— Син нещодавно закінчив  Сокиринський професійний аграрний ліцей. Підробляв вантажником. Шкодує, що так сталося. Слідча говорила, як альтернативу тримання в слідчому ізоляторі суд визначив заставу 75700 гривень. Та стільки грошей у нас немає. Максимум, що може зібрати моя мати (бабуся  Роми), — 30 тисяч. Стараємося дістати  решту суми, та поки що не виходить, — зітхає 49-річна Оксана ХВАН-ХАРЕН, мати. — Поки що посилку йому  відправили.

— Нас у матері семеро. Троє живуть з матір’ю. Рома і Руслан — з бабою. Старша сестра Юля — у Києві. І брат  Юра вже другий рік на фронті, — перераховує 15-річна Євгенія.

— Ніч. Сонні  люди могли від диму задихнутися. Що його спонукало?

— Того вечора ми сиділи  в альтанці між будинками. Слухали музику. Пиво пили. Нікого не чіпали, — продовжує Женя. — У тій квартирі, певно, квартиранти живуть. Виглянула дівчина з балкона і попросила, аби музику зробили тихіше. Брат зменшив звук. А вона: «Якщо не вимкнете, то подзвоню (назвала там когось). І вам всім їб…ки понабивають». Я підійшла до вікна і попросила, аби не погрожувала. Бо Рома трішки напідпитку і може начудити.  Вона відповіла: «Я його не боюся».  «Ну, роби що хочеш. Тільки потім не жалій, що ти так вчинила», — сказала  я їй. Тільки вимкнули музику  і збиралися розмовляти тихо, вона знову виглянула: «Того й того наберу. Вам усім тринда». Рома розлютився. Вікно побив. Потім пішли пляшки викидати.  На смітнику взяв картонні ящики...

Як усе було, з’ясує слідство. Нині ж родина Романа чекає на проведення експертизи, яка оцінить збитки від  підпалу. Їх треба буде відшкодувати. Це певною мірою вплине при призначенні покарання.

* * *

До речі, у 2007 році в півторарічному віці Роман Хван-Харен сам ледь не загинув під час пожежі.  Мати  пішла  гуляти до  сусідки. Бабуся крикнула їй через двері, що йде на роботу.  Маленькі Рома й Руслан лишилися самі.  Тоді в квартирі  через несправність електропроводки й загорілося.  Коли мати нагодилася, у під’їзді вже було повно диму. А в квартирі палало.

Добре, що дев’ятикласник Юра якраз повернувся  додому. Через балкон першого поверху підтягнувся й потрапив на свій балкон. Вибив ногами й руками вікно. Порізався, проте кинувся у заповненій вогнем і димом кімнаті шукати братів. Рома плакав. За звуком знайшов його під диваном  і виніс. Руслана врятував сусід.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Вiдео

«Бетмена» не втомлювали бої: у Чернігові попрощалися з бойовим медиком

27 КВІТНЯ 2025, 19:21

Украв у батька загиблого воїна 150 тисяч гривень

27 КВІТНЯ 2025, 16:02

85-річна бабуся з Чернігівщині має вузол на смерть

27 КВІТНЯ 2025, 13:18

Встигла попрацювати на ворога менше місяця: у Ніжині затримали місцеву жительку

27 КВІТНЯ 2025, 11:01

За підпал дверей квартири судитимуть Романа Хван-Харена із Прилук

27 КВІТНЯ 2025, 09:52

Тричі били КАБами по прикордонню: ситуація на Чернігівщині на ранок 27 квітня

27 КВІТНЯ 2025, 08:18

Збільшили строк: справа домашнього насильства, що закінчилась вбивством

26 КВІТНЯ 2025, 20:22

ТОП-переглядів