Мова йде про бренд Oringo з Харкова, який спеціалізуються на виробництві авторських прикрас зі срібла.
Колекцію «Чарівні міста» створила ювелірна майстриня Олена Маслова.
Чернігівська каблучка зроблена зі срібла 925 проби, вона важка - понад 7 грамів металу. Ціна виробу - 1700 грн.
Каблучка символізує одразу декілька знакових для нашого міста обʼєктів - Будинок Мазепи, чернігівські гармати, Симаргла - чернігівського звіра та Полісся.
У коментарях чернігівці по-різному оцінили креативність майстрині. Дехто навіть розсварився. Дійшло до того, що на різкі репліки образилася і авторка витвору, яка іронічно підмітила:
«Я розумію, що моя творчість може не подобатися, але поки що я живу у вільній країні та маю право творити за власний кошт те, що мені хочеться зробити».
Хтось з користувачів подякував за вибір саме полкової канцелярії в якості головної оздоби, хтось навпаки, обурився, чому не драмтеатр, який пережив ракетну атаку торік 19 серпня.
Ще одна користувачка вважає, що «роздовбаний театр» не може уособлювати собою давнє місто. На останню репліку обурився відомий актор театру Євген Бондар, який нині служить у ЗСУ.
«Роздовбаний театр». Звучить різко і якось неприємно. Він розбомблений. Був. Через місяць після удару відновив роботу і не припиняє і досі, а на даний момент вже частково і відбудований. І немало людей (не я) дійсно вважають його одним із символів міста», - апелював Євген.
В свою чергу, авторка роботи зізнається, аби створити каблучку - ретельно вивчала історію міста, а також його легендаріум.
Також у магазині радять - якщо немає перстня потрібного розміру, можна замовити індивідуально. Виготовити обіцяють за 4 тижні.
Бренд Oringo пишається тим, що попри все - продовжує працювати у Харкові. Нині колекція «Чарівні міста» налічує 18 обласних центрів: окрім Чернігова вже є каблучки-символи міст Харкова, Одеси, Києва, Запоріжжя, Херсона, Львова, Донецька, Сум, Кропивницького, Дніпра, Полтави, Чернівців, Черкас, Миколаєва, Івано-Франківська, Хмельницького та Тернополя. Бренд планує випустити ще 7-обручок присвят.
"Час Чернігівський" писав про таке: