єВідновлення триває на Чернігівщині. Як оформити заявку?

17 ЧЕРВНЯ 2024, 14:29

788

Сергій Куреня, в.о. начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА.

Державна програма по відновленню зруйнованого житла триває. Які її успіхи? Як подати заявку? Розповідає Сергій Куреня, в.о. начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОВА.

Сергій Куреня, пряма мова: 

- Продовжується реалізація державної програми еВідновлення, яка передбачає надання компенсації громадянам за пошкоджене та знищене нерухоме майно. Програма реалізується другий рік, і маємо наступні показники. По пошкодженому майну всього в області за цей період подало заяви більше ніж 4500 громадян. Власне, з цієї кількості відповідними комісіями органами самоврядування розглянуто і нараховано компенсацію по 2509 заявам - це по легким ремонтам і по майже 130 заявам – це по капітальним ремонтам. Загальна вартість компенсацій по цьому виду виплат становить майже 250 мільйонів гривень.

Якщо говорити за компенсацією в вигляді житлових сертифікатів, то в нас всього було подано 850 заяв і сформовано 371 житловий сертифікат. Загальна сума по них зараз становить 545 мільйонів гривень.

Також нещодавно вже розпочався процес, який передбачає надання грошових компенсацій на відбудову знищених об'єктів. По цьому виду компенсацій у нас по області всього є 184 заяви від громадян і вже сформованих грошових компенсацій 64.  Загальна сума таких компенсацій по площам на відбудову зараз становить 123 мільйона гривень.

Для того, щоб отримати компенсацію на відбудову знищеного об'єкту громадянину треба подати інформаційне повідомлення. Це робиться через Дію або через адміністратора ЦНАП. Після того, як було подано інформаційне повідомлення, заявник так само через Дію або через ЦНАП повинен сформувати заяву на отримання і вказати вид компенсацій, який він хоче отримати.

Якщо громадянин подає заяву через Дію, то він має в відповідних вкладках вказати контактні дані, підтягнути необхідне інформаційне повідомлення і також зазначити електронну картку єВідновлення, на яку потім будуть перераховуватись гроші. Через певний час до заявника прийде комісія органу місцевого самоврядування, яка проведе огляд цього місця, де був житловий об'єкт, і складе чек-лист, згідно якого потім буде нараховуватись сума компенсації.

Сума нараховується відповідно формулі, яка включає в себе ряд регіональних коефіцієнтів, технічних коефіцієнтів, які стосувались знищеного об'єкта нерухомого майна. Після того, як комісія оглянула зруйновану будівлю, вона складає акт і разом з іншими документами вносить ці відомості до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. Після того, комісія приймає рішення про нарахування компенсації цьому заявнику. Варто зазначити, що рішення комісії ще має затвердити виконком сільської, селищної чи міської ради.

Власне, вже після цього заявка в системі отримує статус «виплата на будівництво». І після цього громадянину заявнику має в Дію прийти повідомлення про те, що заявка схвалена і власне нарахована певна сума коштів.

Після цього заявнику треба зробити дві важливі дії. По-перше, це отримати документи, що дають право на початок будівельних робіт. Це будівельний паспорт зі схемою намірів забудови  повідомлення про початок будівельних робіт. І паралельно треба припинити право власності через державного реєстратора на знищений об'єкт нерухомого майна. Тільки при наявності цих двох умов заявнику на електронний рахунок надійдуть відповідні кошти.

Автори: журналіст Арсен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів