Поступово і в той же час обережно підприємства Чернігівщини відновлюють виробництва. Звісно ті, які не зазнали великих руйнувань з боку російських загарбників. Багатьом доводиться починати все з нуля. Але чернігівські підприємці кажуть, що загартовані економічними та політичними потрясіннями минулого. Однак війна це зовсім інше. А тому про повне відновлення говорити зарано, до того ж ворог недалеко.
"В украинской экономике и такого придприятия, как мы, есть навыки выживания, самоорганизации, восстановления. Есть вопросы с людьми, логистикой, поставщиками, деньгами. Разомкнулись многие процессы и надо начинать с начала", -розповідає Олександр, підприємець.
Попри складні часи та війну згортати бізнес, або переїздити у безпечніше місце чимало чернігівських підприємців не бачать сенсу чи не мають можливості. А тому планують залишатися у Чернігові. І навіть будують плани на майбутнє, бо вірять в успіх і перемогу України.
"Налаштовані залишатися тут, тому що лешко сказати перевезти підприємство. Нам фізично важко, багато обладнання.+4.58-5.10 Думки, але не переїзжати, а відкривати ще одне. Вони були і до війни", - каже Юрій, засновник підприємства.
Чернігівщина, яка зазнала катастрофічних руйнувань, потребує додаткового економічного стимулювання, як з боку держави, так і громад, вважає начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус. Він проводить зустрічі з підприємцями, аби почути їх та надати підтримку.
"Дуже дякую тому бізнесу, який залишився на території області, який не зупиняв виробництво, або ж відновлюється. Це дуже важливо.Це розвиток, податки, робочі місця і маємо зробити все, аби бізнес на Чернігівщині відновився", - каж В'ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
Прикордонна Чернігівщина потребує створення спеціальної економічної зони для стимулювання розвитку бізнесу. Відповідні звернення вже направили урядовцям. Підприємці мають відчути зменшення податкового навантаження, пільгового кредитування, а головне знаходитися у безпеці.