Є навички виживання: чернігівські підприємці планують залишатися у місті і відновлюють виробництва

Май 05, 14:37

3583

Поступово і в той же час обережно підприємства Чернігівщини відновлюють виробництва. Звісно ті, які не зазнали великих руйнувань з боку російських загарбників. Багатьом доводиться починати все з нуля. Але чернігівські підприємці кажуть, що загартовані економічними та політичними потрясіннями минулого. Однак війна це зовсім інше. А тому про повне відновлення говорити зарано, до того ж ворог недалеко. 

"В украинской экономике и такого придприятия, как мы, есть навыки выживания, самоорганизации, восстановления. Есть вопросы с людьми, логистикой, поставщиками, деньгами. Разомкнулись многие процессы и надо начинать с начала",  -розповідає Олександр, підприємець.

Попри складні часи та війну згортати бізнес, або переїздити у безпечніше місце чимало чернігівських підприємців не бачать сенсу чи не мають можливості. А тому планують залишатися у Чернігові. І навіть будують плани на майбутнє, бо вірять в успіх і перемогу України.

"Налаштовані залишатися тут, тому що лешко сказати перевезти підприємство. Нам фізично важко, багато обладнання.+4.58-5.10 Думки, але не переїзжати, а відкривати ще одне. Вони були і до війни",  - каже Юрій, засновник підприємства.

Чернігівщина, яка зазнала катастрофічних руйнувань, потребує додаткового економічного стимулювання, як з боку держави, так і громад, вважає начальник обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус. Він проводить зустрічі з підприємцями, аби почути їх та надати підтримку.

"Дуже дякую тому бізнесу, який залишився на території області, який не зупиняв виробництво, або ж відновлюється. Це дуже важливо.Це розвиток, податки, робочі місця і маємо зробити все, аби бізнес на Чернігівщині відновився",  - каж В'ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА. 

Прикордонна Чернігівщина потребує створення спеціальної економічної зони для стимулювання розвитку бізнесу. Відповідні звернення вже направили урядовцям. Підприємці мають відчути зменшення податкового навантаження, пільгового кредитування, а головне знаходитися у безпеці.

Схожі новини

Фото

На Менщині в останню путь провели загиблого захисника

Май 24, 16:31

Чернігівська міська рада: повідомляйте про «точки» продажу алкоголю на 102

Май 24, 14:08

Фото

Постраждала від російських бомб: у Чернігові стартує ремонт обласної лікарні

Май 24, 11:08

Фіни хочуть допомогти школам на Чернігівщині

Май 24, 09:33

Вiдео

Майже 3 місяці у підвалі: родина із Чернігова мешкала в укритті після втрати житла

Май 24, 08:18

Про головне

Ракетна загроза, авіаудари та будівництво укріплень: Генштаб про ситуацію на північних кордонах

Май 24, 07:44

У Чернігові обговорюють закриття шкіл та садочків: через відсутність офіційної інформації ширяться чутки

Май 24, 07:22

ТОП-переглядів