Як зберегти продукти та не змерзнути в умовах блекауту - практичні поради від чернігівців

25 ЛИСТОПАДА 2022, 13:41

1849

Блекаути вимагають не лише рішучих дій від енергетиків, а й певних життєвих лайфхаків. Чернігівці діляться соцмережах порадами, як пережити масові знеструмлення з найменшими витратами.

Відома чернігівська волонтерка Зульфія Салко виклала навіть цілу серію порад. Публікуємо їх і ми, в надії, що вони зможуть стати корисними нашим читачам.

Найбільше від відключень страждає техніка, а саме та, яка зберігає продукти, себто, холодильник. Якщо у вас немає відкритого балкону, то згодиться і така порада. 

«У медичні рукавички наливаємо воду, зав'язуємо вузлик і закидаємо в морозилку. Під час відключення електрики дістаємо рукавичку з морозилки кладемо в миску / тарілку і ставимо в холодильник. Рукавичка довго віддаватиме свій холод і навіть якщо розтане вода в ньому, то нічого страшного. Як тільки дали світло, знову закидаємо рукавички з водою в морозилку. При тривалій відсутності світла це допоможе зберегти продукти на який час, поки Ви їх з'їсте. Воду з рукавичок можна потім ще використовувати для миття посуду або зливу», - радить волонтерка.

Її пост доповнили коментарями інші чернігівці.

Катерина Максимова:

- Ще один варіант - мокру нову губку для посуду покласти в пакет (краще зіп) і далі так само. Води буде менше, ніж в рукавиці, але і місця в морозилці губка займе менше.

Лариса Кирикович:

- Можна на мороз) в лоток, щоб не відкривати холодильник лишній раз, бо немає ж світла.

Наталія Коса:

- Я так везла продукти в Маріуполь колись. До війни, літом... Але допетрила заморозити воду в балсанці… То мала і питну воду, і свіжі продукти

Ще одна порада - опалювальна. Буде корисною для тих, хто живе у квартирах і не має замовити встановити генератор або буржуйку.

Заміною обігрівачу може бути електропростирадло. Батареї іноді не встигають прогрітися між включенням і відключенням, а деякі люди ще без опалення.

«Застеліть ковдру в ліжко і нехай вона там завжди буде. Навіть якщо при відключеннях світла вночі буде всього 2-3-4 години включення, то простирадло швидко нагріється і зігріє Вас. У водночас витрати енергії зменшуються, оскільки не опалюємо обігрівачем всю кімнату, а лише себе огортаємо теплом. Також так можна підтримати організм хворих дітей або літніх людей, навіть якщо батареї у Вас теплі», - дарує ще один лайфхак пані Салко.

Ну і третя порада стосовно споживання води. Як мінімізувати витрати? Використовувати спожиту воду у кількох цілях.

Якщо приймаєте душ (не важливо з болером або доводиться гріти воду на газу), завжди закривайте заглушку у ванній і потім не зливайте цю воду. Її можна використовувати для зливу в туалет, можна мити підлогу, миски тварин (кішки, собаки).

«Якщо ж Вам доводиться мити посуд в мисці з попередньо підігрітою водою, не зливайте в раковину, злийте її в якусь ємність (відро) і використовуйте для зливу в туалеті. На кухні в раковину поставте широку миску, коли миєте руки або якісь продукти, щоб її також (зливаємо в те саме відро) використовувати для зливу. Бережіть себе та один одного», - резюмує волонтерка.

Відомий боксер Дмитро Митрофанов дає пораду - знеструмлення чудовий привід для фізичних вправ. І виклав відео.

«Відключення світла не привід пропускати тренування».

А ще - це непоганий спосіб зігрітися.

"Час Чернігівський" писав про реакцію чернігівців на блекаут: Чернігівці реагують на блекаут на Чернігівщині: коментарі та пости,  а також про відключення світла у всьому місті: Чернігівська область без світла: що відбувається.

Схожі новини

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

ТОП-переглядів