У чернігівській «Політехніці» відбувся форум «City Makers», присвячений сучасним рішенням у процесі відбудови міст. Головна мета ініціативи – залучити молодь до соціально значущих проєктів, зацікавити сучасними технологіями, спонукати застосовувати знання у процесі відбудови й розвитку рідного міста.
"Форум «City Makers» - це фінальна подія проєкту, який тривав 5 місяці. Проєкт був багатокомпонентним. Він складався з освітніх вебінарів на тему післявоєнної відбудови, аналізу руйнувань, планування, перевикористання будівельних відходів, про сучасні технології при відбудові", - каже Сергій БЕЗБОРОДЬКО, керівник ГО «ЕКО МІСТО».
Сергій БЕЗБОРОДЬКО
Протягом всього проєкту молодь навчали також практичних навичок: працювати на 3Д-принтерах, спеціальних верстатах, вчитись моделювати. Таке навчання на відносно простих інструментах – перший, але суттєвий крок до реальної відбудови зруйнованого.
"Це, можна сказати, 80% шляху до того, щоб проєктувати будівлі, які будуть проектуватись принтером за 100 тисяч. Ці технології змінюють радикально все суспільство: виробництво, споживання, створення речей. І точно так вони змінюють освіту, бізнес-модель. Відкриті мейкерські простори є наразі головним центром, де нові моделі взаємодії інкубуються, де люди можуть з ними знайомитись", - пояснює Костянтин ЛЕОНЕНКО, секретар FABFOUNDATION EUROPE.
Костянтин ЛЕОНЕНКО
До форуму долучились і представники влади.
"На моє переконання, форум дуже важливий, тому що ми долучаємо до процесу відновлення, відбудови України і Чернігівщини зокрема, молодь. Молодь має вдосталь енергії, має модерне бачення. І ми хотіли долучити ці знання і навички до процесу відновлення нашої держави", - прокоментував Іван ВАЩЕНКО, заступник голови Чернігівської ОВА.
Іван ВАЩЕНКО
Адміністрація «Політехніки» каже: мейкерський простір «Перемога», на базі якого проходило навчання, допомагає реалізувати інноваційні ідеї студентам.
"Студенту це цікаво, тим студентам, хто саме має таку іноваційну ідею і хто шукає тих людей, які допоможуть йому в реалізації цієї ідеї", - каже Ольга МЕЛЬНИК, проректор із науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».
Ольга МЕЛЬНИК
Багатьох студентів зацікавила тема переробки пластику.
"Було б дуже добре, якщо б більше підлітків і дорослих було залучено до цієї теми, щоб вони розуміли, як важливо збирати пластик, перероблювати, створювати нові цікаві елементи. Наприклад, макети для майбутніх проєктів дизайнерських або використовувати пластик для створення арт-об’єктів", - каже Марія ПАСТУШЕНКО, студентка кафедри архітектури та дизайну середовища НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».
Марія ПАСТУШЕНКО
Спікери форуму говорили про залучення молоді до процесу відновлення й розбудови українських міст, демонстрували вже реалізовані в інших містах та країнах рішення і проєкти. А на інтерактивних локаціях всі бажаючі мали змогу випробувати VR-технології та 3Д-друк.
Автори: журналіст Арсен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський
"Час Чернігівський" писав про таке: Додали ще один: із яких предметів складатиметься НМТ для 11-класників