Як відновлювати міста сучасними технологіями

01 ЛИПНЯ 2024, 18:13

435

Форум «City Makers» у Чернігівській політехніці

У чернігівській «Політехніці» відбувся форум «City Makers», присвячений сучасним рішенням у процесі відбудови міст. Головна мета ініціативи – залучити молодь до соціально значущих проєктів, зацікавити сучасними технологіями, спонукати застосовувати знання у процесі відбудови й розвитку рідного міста.

"Форум «City Makers» - це фінальна подія проєкту, який тривав 5 місяці. Проєкт був багатокомпонентним. Він складався з освітніх вебінарів на тему післявоєнної відбудови, аналізу руйнувань, планування, перевикористання будівельних відходів, про сучасні технології при відбудові", - каже Сергій БЕЗБОРОДЬКО, керівник ГО «ЕКО МІСТО».

Сергій БЕЗБОРОДЬКО, керівник ГО «ЕКО МІСТО»

Сергій БЕЗБОРОДЬКО

Протягом всього проєкту молодь навчали також практичних навичок: працювати на 3Д-принтерах, спеціальних верстатах, вчитись моделювати. Таке навчання на відносно простих інструментах – перший, але суттєвий крок до реальної відбудови зруйнованого.

"Це, можна сказати, 80% шляху до того, щоб проєктувати будівлі, які будуть проектуватись принтером за 100 тисяч. Ці технології змінюють радикально все суспільство: виробництво, споживання, створення речей. І точно так вони змінюють освіту, бізнес-модель. Відкриті мейкерські простори є наразі головним центром, де нові моделі взаємодії інкубуються, де люди можуть з ними знайомитись", - пояснює Костянтин ЛЕОНЕНКО, секретар FABFOUNDATION EUROPE.

Костянтин ЛЕОНЕНКО, секретар FABFOUNDATION EUROPE

Костянтин ЛЕОНЕНКО

До форуму долучились і представники влади.

"На моє переконання, форум дуже важливий, тому що ми долучаємо до процесу відновлення, відбудови України і Чернігівщини зокрема, молодь. Молодь має вдосталь енергії, має модерне бачення. І ми хотіли долучити ці знання і навички до процесу відновлення нашої держави", - прокоментував Іван ВАЩЕНКО, заступник голови Чернігівської ОВА.

 Іван ВАЩЕНКО, заступник голови Чернігівської ОВА

 Іван ВАЩЕНКО

Адміністрація «Політехніки» каже: мейкерський простір «Перемога», на базі якого проходило навчання, допомагає реалізувати інноваційні ідеї студентам.

"Студенту це цікаво, тим студентам, хто саме має таку іноваційну ідею і хто шукає тих людей, які допоможуть йому в реалізації цієї ідеї", - каже Ольга МЕЛЬНИК, проректор із науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».

Ольга МЕЛЬНИК, проректор із науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»

Ольга МЕЛЬНИК

Багатьох студентів зацікавила тема переробки пластику.

"Було б дуже добре, якщо б більше підлітків і дорослих було залучено до цієї теми, щоб вони розуміли, як важливо збирати пластик, перероблювати, створювати нові цікаві елементи. Наприклад, макети для майбутніх проєктів дизайнерських або використовувати пластик для створення арт-об’єктів", - каже Марія ПАСТУШЕНКО, студентка кафедри архітектури та дизайну середовища НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».

Марія ПАСТУШЕНКО, студентка кафедри архітектури та дизайну середовища НУ «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА».

Марія ПАСТУШЕНКО

Спікери форуму говорили про залучення молоді до процесу відновлення й розбудови українських міст, демонстрували вже реалізовані в інших містах та країнах рішення і проєкти. А на інтерактивних локаціях всі бажаючі мали змогу випробувати VR-технології та 3Д-друк.

Автори: журналіст Арсен Чепурний, оператор Дмитро Фальчевський

"Час Чернігівський" писав про таке: Додали ще один: із яких предметів складатиметься НМТ для 11-класників

Схожі новини

Переселенка з Бахмута відкрила бізнес у Чернігові. Продає "олабах"

16 ЛИПНЯ 2024, 14:06

Керував громадою, виховував дітей, а тепер поширює чорнуху? У міську раду прилаштували одіозного діяча

16 ЛИПНЯ 2024, 12:56

Фото

У Чернігові чоловік стрибнув з мосту в Десну

16 ЛИПНЯ 2024, 12:49

Чернігівка виходжує пташенят хижого сокола та дикого голуба

16 ЛИПНЯ 2024, 11:43

Наступ росіян з півночі: Буданова не так зрозуміли?

16 ЛИПНЯ 2024, 11:24

Компанія «Епіцентр» почала набирати штат на Чернігівщині

16 ЛИПНЯ 2024, 10:30

Дають від 2 до 10 тисяч гривень: кому громада виплачує "матеріалку"

16 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів