Як у Скандинавії: на заготівлі лісу на Чернігівщині працює… харвестер

17 ЖОВТНЯ 2024, 11:50

2029

Ярмоленко Анастасія

Як у Скандинавії: на заготівлі лісу на Чернігівщині працює… харвестер

Фото ілюстративне

Попри те, що ця лісозаготівельна технологія популярна на півночі Європи вже 40 років, в Україні це досі в новинку. 

На Чернігівщині активно впроваджуються сучасні технології для ведення лісового господарства, що значно підвищує ефективність та екологічну безпечність лісозаготівлі. Одним із ключових інструментів є харвестер — багатофункціональна самохідна машина, яка стає незамінною в лісових роботах, інформує Північний лісовий офіс.

Що таке харвестер? Назва походить від англійського слова "harvester", що означає "збирач врожаю". У лісовій галузі харвестер — це машина, здатна виконувати повний цикл робіт: вибирати, вирубувати дерева, обрізати гілки, очищати стовбури від кори та підготовлювати деревину для транспортування.

Переваги використання харвестера

Швидкість і продуктивність: харвестери здатні за день обробляти до 250 кубометрів деревини, тоді як бригада з 3 лісорубів обробляє лише 60 кубометрів.

Автоматизація: завдяки сучасним системам автоматизації, робота оператора стає легшою та ефективнішою.

Мобільність:харвестери можуть працювати на різних лісових ділянках, незалежно від умов.

Безпека та економія робочої сили: харвестер може замінити кілька робітників, при цьому оператор перебуває в захищеній кабіні, що мінімізує ризики для здоров'я та життя.

Харвестери активно використовуються у філіях Чернігівської, Городнянської, Корюківської та Ніжинської філій ДП "Ліси України". З їхньою допомогою вже заготовили майже 26 тисяч кубометрів деревини з моменту впровадження технології влітку.

Мета ДП «Ліси України» — впровадити автоматизовані процеси лісозаготівлі в кожній філії. Цей підхід не лише підвищує ефективність, але й допомагає зберігати природні ресурси, роблячи процес лісозаготівлі більш екологічно безпечним.

Як у Скандинавії: на заготівлі лісу на Чернігівщині працює… харвестер

Довідково 

Харвестери були розроблені в Швеції та Фінляндії і сьогодні виконують практично всі комерційні рубки в цих країнах. Перший повністю мобільний лісозаготівельний комбайн, модель PIKA 75, був представлений у 1973 році фінським системним інженером Сакарі Піномякі та його компанією PIKA Forest Machines. Перший такий з одним захватом було представлено на початку 1980-х років шведською компанією SP Maskiner. Їхнє використання набуло широкого поширення по всій решті Північної Європи, особливо в лісових плантаціях.

До того, як у Фінляндії та Швеції були розроблені сучасні харвестери, два винахідники з Техасу розробили грубу гусеничну машину, яка зрізала дерева біля основи діаметром до 0,76 м, це техніка під назвою The Mammoth Tree Shears. Зрізавши дерево, оператор міг за допомогою елементів керування змусити дерево впасти праворуч або ліворуч. На відміну від комбайна, він не обрізав дерево після його звалювання

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Комбайном — 100 за сотку

17 ЖОВТНЯ 2024, 20:21

На Чернігівщині скажений єнот покусав собаку. У громаді діють карантинні обмеження

17 ЖОВТНЯ 2024, 17:20

Фото

Вибух у громаді на Чернігівщині: травмовані троє

17 ЖОВТНЯ 2024, 16:52

Ніна Рудник обнімалася з президентом

17 ЖОВТНЯ 2024, 16:14

Останній міст підірвали разом з окупантами: Герой України з Чернігівщини про саперів на війні

17 ЖОВТНЯ 2024, 15:50

Вiдео

Які виробники з Чернігівщини беруть участь у програмі «Національний кешбек»

17 ЖОВТНЯ 2024, 14:05

Вивезти дітей примусово з прикордоння? Якщо буде постанова

17 ЖОВТНЯ 2024, 13:25

ТОП-переглядів