Як спрацював "митний безвіз" за рік та про імпорт товарів військового призначення: новації на митниці

16 ЖОВТНЯ 2023, 16:44

816

Як спрацював "митний безвіз" за рік та про імпорт товарів військового призначення: новації на митниці

Як спрацював "митний безвіз" за рік та про імпорт товарів військового призначення: новації на митниці

У рамках проекту «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» ми підготували огляд новин митниці за 1 – 15 жовтня 2023 року.

Новини Державної митної служби України

За рік роботи «митного безвізу» було оформлено майже 24 тис. декларацій. Найбільше зростання використання системи NCTS суб’єктами ЗЕД відбулося у квітні-травні, а також відбулося відчутне пожвавлення впродовж вересня 2023 року.

За рік роботи «митного безвізу» оформлено 24 тис. декларацій

Детальніше: https://cutt.ly/3wQlnN2L

1 грудня 2023 р. набуває чинності постанова Кабінету Міністрів України № 953 від 05 вересня 2023 р. «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану». У зв’язку з цим митне оформлення гуманітарної допомоги, а також товарів військового призначення та подвійного використання, що ввозяться як гуманітарна допомога, здійснюватиметься за новим порядком.

Нововведення передбачають, що митне оформлення гуманітарної допомоги здійснюватиметься без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, шляхом подання декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою,у спосіб, визначений новим порядком.

Митне оформлення товарів військового призначення та подвійного використання як гуманітарної допомоги здійснюватиметься за наявності:

  • декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою;
  • дозвільного документа Державної служби експортного контролю України, якщо його необхідність передбачена постановами КМУ від 20.11.2003 р. № 1807 і від 28.01.2004 р. № 86.

Виняток становитимуть товари, перелічені в постанові №1378 від 09.12.2022 р. На імпорт яких не поширюється дія закону "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання" в період дії режиму воєнного стану.

Детвальніше: https://cutt.ly/dwQlJNlj

Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/953-2023-п#Text

До уваги перевізників!

Польська сторона інформує, що у пункті пропуску «Медика», суміжному до українського п.п. «Шегині», працює лише санітарна інспекція. Проведення ветеринарного та фітосанітарного контролю там неможливе.

Натомість, усі необхідні прикордонні перевірки здійснюються у пункті пропуску «Корчова» (суміжний – «Краківець»). Просимо враховувати надану інформацію при виборі напряму для перетину кордону.

Детальніше: https://cutt.ly/rwQlRqsh

* * *

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скринька довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів