Як приготувати імеретинський шафран з чернігівських чорнобривців

23 ВЕРЕСНЯ 2022, 19:28

3187

Чернігівка Євдокія Тютюнник у соцмережах поділилася незвичайним лайфхаком - виявляється, коштовну золотаву та ароматну приправу шафран можна виготовити вдома, та ще й з чернігівських чорнобривців.

За класичним рецептом шафран - це висушені маточки квіток шафрану посівного (Crocus sativus), що використовуються як пряність і харчовий барвник жовтогарячого кольору. Ціна - захмарна: навіть в інтернеті по 300 гривень за 1 грам.

У Грузії знайшли альтернативу - з місцевих сортів квітів у регіоні Імеретія виготовляють власний різновид спеції. Ціна теж доволі висока - по 360 грн за 10 грамів, якщо брати саме імпортну грузинську спецію.

Але можна заощадити на цьому, радить пані Євдокія.

«Це найдавніша і найдорожча спеція у світі: один її грам дорожчий за грам золота. Тому багато господинь знайшли простіший відповідник. У Грузії, приміром, яскравий жовтогарячий "зафарано" виготовляють із всюдисущих чорнобривців навіть на промисловій основі. Також він входить до складу відомої та улюбленої багатьма суміші пряних трав "Хмелі сунелі". Втім, зважаючи на доступність і легкість процесу, господині і самі залюбки роблять запаси імеретинського шафрану», - пише пані Євдокія.

Жінка вирішила зробити експеримент. Зібрала власні домашні чорнобривці з квітників, а й з саду та городу. Сушити вирішила двома способами - на решітках сушарки для овочів, та нанизаними на нитку. Висохлі пелюстки мають ламатися при натисканні пальцями. Далі все просто: від сухих квіток гострим ножем або ножицями відрізаються коробочки з насінням.Їх можна використати власне як насіння для посіву квітів наступної весни. А от сухі пелюстки та серединки просто закидаються у кавомолку і перемелюються на красивий помаранчевий порошок. З великої миски квіток вийшло 4 столові ложки імеретинського шафрану. Його використовують по маленькій дрібці, тож цієї кількості вистачить до нового сезону.

«Сподіваюсь, мій експеримент стане комусь у нагоді. Адже сезон чорнобривців продовжується», - зауважила авторка.

У мережі пост знайшов чимало схвальних відгуків.

Надія Балинська:

- Дуняшо, дуже цінна порада. Дякую і обов'язково спробую.

Тетяна Миргородська:

- Цікаво! Треба спробувати. Я додавала сухі квіти до чаю.

Раїса Стоян:

- Навіть не знала, що наші запашні чорнобривці ще й як спецію можна використовувати.

Ольга Фоменко:

- Дуся, дуже цікаво, я цього не знала, дякую! У мене у дворі і коло двору багато чорнобривців і майорів, кожного року сію, прості квіти, але дуже подобаються, пахнуть і довго цвітуть.

Ніна Калібровець:

- Ми з чорнобривцями вже багато років робимо смачнющу аджику. Вона не вариться. Там, у відповідних  пропорціях, лише мелений на м'ясорубку свіжий гіркий червоний перець, часник, волоські горіхи, чорнобривці, хмелі-сунелі, коріандр, сіль. Зберігається  в холодильнику. Перед використанням розводимо аджику домашнім кетчупом… Хто любить гостреньке, буде в самий раз і без кетчупу, чи томатного соусу.

"Час Чернігівський" писав про поради для обігріву помешкань: Що можуть зробити чернігівці просто зараз, аби в їх оселях стало тепліше?

Схожі новини

Жінки з громади на Чернігівщині хочуть народжувати у своїй лікарні

19 СІЧНЯ 2025, 13:57

Нічна тривога: що відомо про ворожі безпілотники на Чернігівщині

19 СІЧНЯ 2025, 12:05

Вiдео

Ліквідація МСЕК: як на Чернігівщині працюють нові експертні команди

19 СІЧНЯ 2025, 11:02

Йшла замінованою дорогою 30 км: історія переселенки на Чернігівщину

19 СІЧНЯ 2025, 09:21

Ворог обстрілював прикордонні села: ситуація на Чернігівщині на ранок 19 січня

19 СІЧНЯ 2025, 08:38

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

ТОП-переглядів