Як працюють чернігівські лісівники у прикордонні?

04 СЕРПНЯ 2023, 12:10

708

Заготовляти деревину і дбати про ліс у прикордонні - нині вельми небезпечна справа. І не лише через суцільну замінованість лісових ділянок, також у прикордонні громади Чернігівщини постійно «прилітає» від росіян з Брянської області: то мінометні обстріли, то ракети, то дрони. Як бути?

Одним з найвіддаленіших лісництв Чернігівщини є Рубізьке лісництво філії Городнянського лісового господарства. У порівнянні з іншими лісництвами, воно має найбільшу протяжність лінії з кордоном – близько 30 км. Лісові масиви  лісництва займають площу 5,5 тис га, але зараз доступними для господарювання є лише четверта частина, інформує Північний лісовий офіс ДП "Ліси України".

Крім того, роботу ускладнюють постійні обстріли, під якими перебувають прилеглі села Сновської, Городнянської, Корюківської, Семенівської й Новгород-Сіверської громад. Детальніше про це можна почитати тут.

Читати також: У сусідній Сумщині російські окупанти вбили 6 лісівників

Двоє працівників Рубізького лісництва зараз знаходяться на фронті. Помічник лісничого Руслан Буряк разом з колегою Романом Бондарем добровольцями пішли захищати Батьківщину і нині перебувають на східному фронті, поки їхні колеги, 12 лісівників на чолі з лісничим Віктором Кислим охороняють та доглядають чернігівські ліси.

«Головне завдання зараз – це допомогти мешканцям прикордонних сіл (Лемешівки, Автуничів, Деревинів, Хоробичів, Солонівки, Старосілля) підготуватись до наступної зими. Трактором, що є в лісництві, лісівники доставляють дрова для опалення літнім людям, ветеранам та інвалідам», - коментують у відомстві.

Окрему увагу лісівники приділяють збереженню самосійних лісів. Як розповів Віктор Кислий, із Рубізьким лісництвом межують землі колишніх колгоспів, які були розпайовані. Нині вони стали самозалісненими, тобто вкриті зеленими насадженнями.

«Зараз їх нещадно вирубують власники паїв. Територія, де тривають такі рубки, сягнула 100 гектарів. Ще на 50-ти сокира дерев не торкнулася. Ми, лісівники, переконуємо городянську громаду передати всі подібні самозаліснені ділянки у відання Рубізького лісництва. Під нашою опікою ліс буде збережено», - зазначив лісничий.

"Час Чернігівський" знімав відео про як, як відновлюють ліс: 400 тисяч га лісів Чернігівщини постраждали від війни: на відновлення потрібно близько 20 років

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів