Як підготували до складної зими енергосистему Чернігівщини: що кажуть в обленерго

20 ЖОВТНЯ 2023, 11:38

981

Енергетики Чернігівщини готуються до непростої зими і можливих обстрілів ворогом енергосистеми країни. Врахований минулорічний досвід. Відремонтовано основні пошкоджені мережі. Хоча ця робота ще продовжується.   

"Наша енергосистема області готова. Це певні заходи проводяться, але у заплановані терміни будуть виконані в повному обсязі", - пояснив Сергій Переверза, заступик технічного директора «Чернігівобленерго».

В обленерго кажуть, що оприлюднені в соцмережах і сумнівних телеграмканалах, начебто, запроваджені графіки відключень світла на Чернігівщині – є черговим фейком.    

"Жодні графіки не вводяться. Електрики, виробленої на станціях достатньо. Це фейки, не треба на них реагувати. Треба користуватися перевіреною інфо - це офіціальний вебсайт,телеграм, вайбер, кол центр. Наразі ніяки графіки не діють", - каже Сергій Переверза.

Сергій Переверза, заступик технічного директора «Чернігівобленерго»

Сергій Переверза, заступик технічного директора «Чернігівобленерго»

Насправді ж, на випадок ворожих обстрілів і дефіциту потужності в енергосистемі на сайті обленерго є погодинні графіки відключень електрики. Там є і адреси вулиць з номерами черг.

"Ці графіки розробляються щорічно з 1 жовтня на рік. Наразі вони розробені, погоджені з ОВА і енергонаглядом. У разі введення погодиних графіків обленерго буде попереджено, а потім попереджено споживачів протягом 8 годин. У разі гострого дефіциту - будуть графіки аварійного відключення.  Вони вводяться по команді диспетчера протягом 15 хвилин. Є спецвідключення протягом 3-5 хвилин", - уточнює заступик технічного директора «Чернігівобленерго».  

Ситуація на прикордонні Чернігівщини досі важка. Через обстріли майже щодня пошкоджуються підстанції та мережі. Проте споживачів там, де є можливість, вдається підключати за резервними схемами.

"Час Чернігівський" писав про ЖКГ та комунальні послуги: 

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів