Як навчаються діти у Новгород-Сіверському районі

19 ВЕРЕСНЯ 2022, 09:29

2228

Як навчаються діти у Новгород-Сіверському районі

Зруйнований рашистами ліцей

Окупанти в ніч на 12 травня обстріляли Новгород-Сіверський. Ракетні удари, що завдали з літака, влучили в ліцей і школу №2. Також постраждали від уламків та вибухової хвилі адміністративні будівлі та приватні будинки поблизу.

— 202 дітей 5-11 класів навчаються на дистанційному. Коли стане тихо, діти зможуть сісти і за парти. Уціліле приміщення для цього є, педагоги майже всі на місці. Двоє залишаються за кордоном. Одна буде й далі працювати онлайн, другий, заступник директора, звільнився, — розповів Олександр Пшеничний, директор Новгород-Сіверського державного ліцею імені Ушинського.

— Наш ліцей включений до державної програми відбудови. Проєктно-кошторисної документації ще не виготовляли. Але, зрозуміло, що це буде відбуватися після війни. Прикордоння обстрілюють щодня і наша громада вважається зоною бойових дій, — додав Олександр Пшеничний.

— До росії від вашого району рукою подати. А чи вчать ваші учні російську мову?

— Ні. І вже давно не вчать. Не обов’язкове навчання було, за вибором батьків. Останні уроки з російської мови проводилися у 2012-2013 навчальному році.

— З 1 вересня 72 школи області працюють очно. Ще 214 шкіл — лише онлайн. Серед них 88 шкіл розташовані в прикордонних громадах. У змішаній формі (частина предметів викладається в школі, частина вдома дистанційно) працюють 99 шкіл. З 18 інтернатів п’ять працює очно, п’ять — за змішаною формою і вісім — дистанційно, — розповіла Оксана Огієнко, керівниця ювенальної превенції поліції області. — Із 427 дитячих садочків наразі працюють лише сім в місті Чернігів. На жаль, чотири школи на Чернігівщині повністю зруйновані та не підлягають відновленню: дві в Чернігові (№18 і №21) та дві в Новгороді-Сіверському. Ще 23 школи зазнали пошкоджень внаслідок обстрілів.

В області пошкоджені 133 заклади освіти, із них 11 зруйновані.

Час Чернігівський повідомляв про пошуки коштів на відновлення шкіл у Чернігові: у Варвинській громаді діти навчатимуться за змішаною формою

Джерело: "Вісник Ч" за 8 вересня 2022 року, авторка Ольга Самсоненко

Схожі новини

Обстріли прикордоння, хвилі "шахедів" на Чернігів: ситуація в області на ранок 31 жовтня

31 ЖОВТНЯ 2025, 08:18

Відключення електрики по Чернігівщині на 31 жовтня: графіки та обмеження

31 ЖОВТНЯ 2025, 07:37

Porsche Panamera: бізнес-клас у спортивному виконанні

30 ЖОВТНЯ 2025, 21:49

У Чернігові припиняє роботу центральний ринок: в чому причина

30 ЖОВТНЯ 2025, 21:26

Вiдео

Люди вдячні за якісну роботу: як у блекаут працює сфера послуг Чернігова

30 ЖОВТНЯ 2025, 19:21

Фото

Латвійці допомогли облаштувати оперблок для немовлят у Чернігові

30 ЖОВТНЯ 2025, 18:13

Ворог поцілив у телевежу в Чернігові: містян попередили про небезпеку

30 ЖОВТНЯ 2025, 18:03

ТОП-переглядів