Вирощують молодий ліс та продають дрова: що показали міністру екології на Чернігівщині

26 ЖОВТНЯ 2023, 18:56

879

Вирощують молодий ліс та продають дрова: що показали міністру екології на Чернігівщині

Вирощують молодий ліс та продають дрова: що показали міністру екології на Чернігівщині

Минулого тижня Чернігівщину відвідав Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Спершу побував у Горбачівському лісництві (це Остерська громада).

Тут планують рекреаційний пункт, який стане  одним із 120 сучасних найсучасніших проєктів ДП «Ліси України». Крім того, на базі Горбачівського лісництва будується новий лісонасіннєвий центр з вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Його потужність – мінімум 4 млн сіянців на рік із можливістю збільшення. Загалом до кінця року має зʼявитися 4 таких заводи. Це передбачено програмою Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна».

«Останнім часом від багатьох чую про складнощі із заготівлею та придбанням дров. Тож вирішив особисто перевірити як здійснюється їх заготівля та реалізація. Пересвідчився, що сучасні інструментами працюють. Перешкод немає. Наразі на складах по країні 140 тис кубометрів дров. З початку 2023 року заготовлено 2,3 млн м3 дров, реалізовано 2,5 млн кубометрів. Сьогодні робимо усе, аби ціна дров не підвищувалася і вони були доступні для українців», – прокоментував Руслан Стрілець під час відвідування складу дров.  

«Чернігівщина дуже ресурсна з точки зору лісів. При тому, що 12% відсотків від усієї площі – заповідний фонд. Вести лісове господарство в умовах війни надскладно. Громади, які з весни думали про опалювальний сезон, вже забезпечили соціально вразливі категорії дровами», – зауважив В’ячеслав Чаус.

Міністр також повідомив, що 24 жовтня був виданий перший електронний лісорубний квиток через "ЕкоСистему" Міндовкілля. 

Делегація також побувала на ділянці Красилівського лісництва (Кіптівська громада), де військові допомагають лісівникам розміновувати лісові масиви. Щодня тут знаходять по десятки вибухонебезпечних предметів. Безпосередньо у цьому лісництві вже розміновано – 9,5 тис. га лісів. Потребують розмінування – 3,4 тис. га лісів.

«Чернігівщина – лідер з передачі самосійних лісів від громад лісівникам. Цього року громади Чернігівщини передали лісівникам близько 106 ділянок на площу 2572 гектарів. Землі, де ростуть ліси, мають бути державні. Загалом по країні таких лісів понад 1,5 млн га. Раніше такий ліс безжально знищувався. Але зараз є законний механізм, щоб його врятувати», – наголосив Руслан Стрілець.       

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про ліси на Чернігівщині:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів