Вироку немає, грошей не знайшли: 9 років минуло від вбивства інкасаторів

25 ЖОВТНЯ 2024, 21:21

4266

Михуля Юрій

На місці пограбування та вбивства. 2015 рік

На місці пограбування та вбивства. 2015 рік

Уже сім років у Броварському міськ­районному суді триває розгляд справи про розбійний напад на машину «ПриватБанку» і вбивство трьох інкасаторів. Судять двох уродженців Городні, друзів дитинства: 42-річного Олександра Маклюка та 40-річного Володимира Терещенка. Звинувачують у вбивстві з корисливих мотивів, розбійному нападі та підпалі авто. Обом загрожує довічне ув’язнення. Чергове засідання пройшло 2 жовтня.

На місці пограбування та вбивства. 2015 рік

Розглядають справу в Броварах. За версією слідства, злочин був скоєний у Броварському районі неподалік селища Велика Димерка.

23 жовтня 2015 року три інкасатори: 46-річний Юрій Магдибор, 43-річний Андрій Новіков та 45-річний Володимир Гончар поїхали за готівкою до Києва. Там завантажили в броньований автомобіль мішки з гривнями — 10 мільйонів 500 тисяч. Та кейс з валютою — 150 тисяч доларів і 30 тисяч євро. У машині не було сейфа, тільки броньована капсула. Гроші везли в мішечках, опломбованих пластиковими пломбами (крокодилами). Об 11.38 машина виїхала зі столиці. На кілька хвилин зупинялася в Броварах та в селі Прогрес на Козелеччині. Хоча зупинки суворо заборонені посадовою інструкцією. Автомобіль був обладнаний GPS-навігатором. Тобто повністю відслідковувався маршрут авто. О 13.44 у «ПриватБанк» надійшов сигнал, що в машині спрацювала тривожна кнопка. Зв’язок з екіпажем був відсутній. Навігатор показав: за селом Красне Чернігівського району авто відхилилося від маршруту на 200 метрів у бік села Скорінець.

З банку повідомили поліцію. Правоохоронці приїхали на місце, банківський броньовик палав. Коли пожежники загасили полум’я, побачили розчинені двері. Ні залишків грошей, ні інкасаторських мішків у машині не було. Лише обвуглені рулончики стрічки для банкомата.

Тіла інкасаторів дуже обгоріли.  Потім експерти знайшли в тілах кулі. Водій сидів на своєму місці, трохи нахиливши голову на колегу, який був поруч. Третій член бригади лежав за кабіною, біля дверцят відсіку для грошей. Згодом судмедексперти прийшли до висновку, що на момент горіння один з інкасаторів був ще живий. Бо в дихальних шляхах знайшли кіптяву. За допомогу в затриманні розбійників банк оголосив винагороду — мільйон гривень.

Перша підозра впала на Олександра Маклюка, котрий теж працював інкасатором. Бо наступного дня прийшов на роботу з опіками руки й голови. Той пояснив, що обпікся, коли чистив накип в електрочайнику. Поліцейські Олександра опитали, але не затримали. Можливо, повірили в його версію або ж сподівалися, що виведе на слід спільників. Наступного дня Маклюк зник. Удома лишилися всі його документи, паспорт, банківські картки. Рідні думали, що Олександра схопили й десь утримують силовики.  Та згодом з’ясувалося, що він втік з України. Дружина, котра на той час працювала в Господарському суді, подала на розлучення.

Затримали Маклюка 22 жовтня 2016 року в Санкт-Петербурзі біля грузинського ресторану «Чито Гврито».

Як тоді писали пітерські ЗМІ, він розповів російським поліцейським свою версію. Мовляв, причетний до нападу, проте нікого не вбивав. Усе зробив подільник Олег, майор, співробітник СБУ. Вони начебто були у змові, вирішили інсценувати розбійний напад, але нікого не вбивати. Та коли впустили в броньовик, подільник  порушив домовленості, дістав пістолет і перестріляв інкасаторів.

На місці пограбування та вбивства. 2015 рік

25 жовтня 2017 року Маклюка екстрадували до України. І тут уже він назвав співучасника злочину  Володимира Терещенка.

Терещенка затримали в листопаді. Той заперечив свою причетність до нападу. Та його закрили в СІЗО. Згодом Маклюк навіть написав розписку, що обмовив Терещенка. Проте після бесіди з правоохоронцями «забув» про ту розписку. Обох розвезли по різних СІЗО. Маклюка — у столицю, Терещенка — у Новгород-Сіверський. Кажуть, у київському СІЗО співкамерники зневажали Маклюка. Через це йому прийшлося нелегко. Тому його повернули в Чернігів. А зараз Терещенко в київському слідчому ізоляторі.

Свою версію про роль кожного з підозрюваних слідчий і прокурор розписали в обвинувальному акті. Маклюк неподалік «ПриватБанку» в Чернігові сів у машину до колег, які прямували в Київ по гроші. Терещенко на «Тойоті Камрі» поїхав за ними слідом. Маклюк вийшов біля автозаправки поблизу Великої Димерки. Зустрівся з Терещенком. Чекали, доки автомобіль з грошима повертатиметься до Чернігова. Машина їхала назад і зупинилася. Один з інкасаторів відчинив бічні двері машини. Терещенко з пістолета ТТ вистрілив у Юрія Магдибора, потім у Володимира Гончара та двічі в Андрія Новікова. А Маклюк з пістолета ПМР теж вистрілив у Новікова. Потім Маклюк сів за кермо інкасаторського автомобіля і поїхав  слідом за Терещенком. У районі села Прогрес забрали гроші, розпорядилися ними на власний розсуд (тобто, де гроші й кому скільки дісталося, слідство не з’ясувало. — Авт.). Автомобіль спалили на лісовій дорозі до села Скорінець. Що ще хтось брав участь у цій оборудці, в акті ні слова.

У 2019 році дійшло майже до оголошення вироку. Проте судді, які розглядали справу, пішли на пенсію. Була призначена нова колегія (трійка). Тому розгляд почався з початку. Потім ще мінялися судді. Змінилися й адвокати в підсудних. Замість чернігівських стали київські.

— Більшість засідань відбувалося по відеозв’язку. Якось приїздила колишня дружина Маклюка, вона стала адвокаткою. Володя тримається і вірить, що судді у всьому розберуться. Адже він непричетний до цієї історії.  Наш син уже ходить до другого класу. Буває, беру його із собою, коли їду на побачення до чоловіка. Дитині ж було лише три місяці, коли Вову затримали, — розповіла Ольга ТЕРЕЩЕНКО, дружина. — Коли закінчиться розгляд, невідомо.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":

Схожі новини

Удова загиблого у Бречі айтівця повідомила, що суд приступає до розгляду справи по суті

04 ЛИСТОПАДА 2024, 15:12

Чернігівські юристи потрапили до рейтингу. Їхній заробіток торік найшвидше зростав

04 ЛИСТОПАДА 2024, 14:12

Спецпроект

До яких прийомів вдаються роботодавці на Чернігівщині, аби отримати «свого» співробітника

04 ЛИСТОПАДА 2024, 13:52

На Чернігівщині снігу не чекають, але городину краще зібрати

04 ЛИСТОПАДА 2024, 13:10

Труни, вінки, обіди: на яких громадах заробляє УПЦ

04 ЛИСТОПАДА 2024, 12:00

На Чернігівщині поліцейські викрили злочинне угруповання – торгували автівками, завезеними для ЗСУ

04 ЛИСТОПАДА 2024, 11:30

Фото

Негода наробила лиха на Чернігівщині – рятувальники ліквідують наслідки стихії

04 ЛИСТОПАДА 2024, 11:01

ТОП-переглядів