Захист Чернігова в перші дні вибудувався по лінії безпосередньо біля міста – тут оборону тримала 1 окрема сіверська танкова бригада. 58-а бригада та Шосткинський полк Національної гвардії зайняла оборону по півдню – біля Вертіївки, Кіптів та Чемера. Про це розповів Герой України, генерал-майор Віктор Ніколюк, командувач ОК «Північ» у інтерв’ю Суспільному.
Також Чернігів обороняли підрозділи бригади територіальної оброни, Національної гвардії та Нацполіції, Державної спеціальної служби транспорту (8й навчальний центр з Чернігова).
«Напередодні була проведена координаційна нарада під керівництвом губернатора, де були залучені представники всіх силових структур. Були визначені чіткі завдання, які хто мав виконувати. Вважаю це і захистило Чернігів – саме спільними діями нам вдалося утримати», - розповів Віктор Ніколюк.
Командувач подякував місцевим жителям, які передавали інформацію про підрозділи ворога, ламали покажчики на дорогах, щоб росіяни не знали, куди їдуть, завали на дорогах. А ще весь час люди повідомляли про місцезнаходження ворога. І ЗСУ наносили ураження. При цьому, доволі суттєве.
«З губернатором ми працювали практично в тандемі. Всі питання з ним вирішувались, навіть заправка військової техніки з заправочних станцій тому, що логістика наша трошки не встигала. Вважаю, що захист Чернігова, це результат клопіткої, але спільної роботи. І це той результат, який ми досягли саме тому, що працювали спільно», - вважає Віктор Ніколюк.
«Час Чернігівський» повідомляв, які трофеї вдалося захопити у росіян під час оборони Чернігова.
Джерело: Суспільне.Чернігів