Виконавець із Чернігова розповів про реп-музику і нові сенси

20 КВІТНЯ 2024, 20:03

1060

Максим Дрозд - виконавець реп-музики з Чернігова

Говоримо із Максимом Дроздом про те, як попри війну розвивається українська музика, які сенси вкладає в свою творчість і звідки бере натхнення.

Дивіться відео або читайте текстову скорочену редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Тексти, нові сенси і андеграундна реп-тусовка. Говоримо сьогодні із виконавцем Максимом Дроздом у передачі «Наші люди».

– Як ви прийшли до музики?

– Прийшов у підлітковому війці, напевно. Почав писати в школі вірші. Писали з другом, він також займається музикою. Ми постійно обмінювалися. Я вдома записав пісню. І він мені показує пісню. Дивились на інших, на американських реп-виконавців. Просто подобалось писати, виступати, дуже подобалася взаємодія з публікою. І просто написання віршів, і потім це проростання в пісні.

– Які саме сенси вкладаєте у свою творчість?

– В цілому доносити те, що навколо мене, що у нас в країні. Багато хто з колег-реперів говорить, що музика поза політикою. Але, думаю, це все взаємопов'язано. Колись був, наприклад, Тарас Григорович Шевченко, він висловлювався про московитів. І у нашій культурі він велика постать. І зараз репери зі Львова, Києва, говорять про політику. Вони мають вагу. І це все взаємопов'язано.

– Як повномасштабне вторгнення змінило творчість?

– Мою творчість це змінило. У мене до повномасштабного вторгнення були пісні як російською мовою, так і на українською. Хоча я в житті завжди говорив українською, думав українською. Я працюю барбером, з клієнтами так повелося, що я загалом завжди розмовляв російською. А тільки я виходив за межі роботи – українською.

А війна змінила мою творчість, я став більш усвідомленим. Війна також змінила нашу культуру. Приміром, колись приїжджали в місто Чернігів ті ж «Потап і Настя» і так далі, і вони крутилися у медіасфері, вони були гіганти, а якісь менш популярні співаки були нецікаві. Зараз ті ж, грубо кажучи, «Потап і Настя», відійшли на інший план. І зараз якісь артисти з ТікТоку за секунду можуть стати популярними, доносити якісь сенси.

– Про останній реліз

– Трек «По плану» я написав у Варшаві буквально за годину. Я лежав вдома, знайшов біт, написав. Ми зібрали команду друзів, виїхали в Варшаву, там була стрітрейсерська тусовка. І ми зняли це все на ай-фон. Зараз необов'язково мати круту дорогу камеру, а можна знімати хоч кожен день. Мені допомагала моя дівчина, вона змонтували трек у мережі.

– Кожен може творити кліпи й записувати треки?

– В цьому й сенс. Ти зараз сам монтуєш, сам пишеш, викладаєш у TikTok. І тут уже або твій контент зайде людям, або ні. Не обов'язково бути суперпопулярним, щоб взаємодіяти з людьми.

– Про натхнення

– Надихаюся тим, що навколо мене. Плюс те, що в нас в країні. Про це неможливо мовчати. Я можу надихнутись, коли  лухаю німецький реп, французький, американський - менше. Не хочу їх копіювати.

Плюс мене надихають публічні виступи. Тиждень тому я виступав у Києві. І до мене підходять люди, задають якісь питання, мені респектують. Не буду лукавити, мені це приємно.

Максим Дрозд - виконавець реп-музики з Чернігова

– Про розвиток музичної індустрії

– Розвиток є, попри війну. Проводиться дуже багато зборів. Наприклад, є група така – «Курганий агрегат». Вони мають мільйонні перегляди. Вони були в андеграунді. Вони вийшли з андеграунду, допомагають ЗСУ,

– Як ставитесь до стереотипи про реперів?

– Якщо брати нашу країну і зрівнювати з американською… У нас в країні війна, у нас літають над головами ракети. І нам їхній оцей «ганста стиль» не цікавий, бо ми розказуємо про своє життя, як ми продовжуємо жити, працювати попри всі складності. І нам ці стереотипи, ті ж «пушки» в камері, це вже в минулому.

– Про плани на майбутнє.

– Я зробив вдома невеличку студію. Плюс у мене в Чернігові є друзі, в яких є своя студія. Ми зараз готуємо реліз - будемо знімати. Плюс планую деякі концерти. Можливо, поїду на деякі фестивалі.

– Чи надихаєтесь класичним репом?

– Так, звісно. Беремо з oldschool якісь семпли. Із українських виконавців можу виділити групу «Північ», вони з Чернігівщини, з Варви. Я про них дізнався роки два тому. Вони роблять вже років 20 музику і продовжують завойовувати нові вершини. Я познайомився з ними у Варшаві, у них на концерті. Із зарубіжних, звісно, я з дитинства слухав Eminem, потім продовжив слухати Тупака.

* * *

Дивіться попередні випуски передачі "НАШІ ЛЮДИ":

 

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів