Видатного археолога згадували в Чернігові

12 КВІТНЯ 2024, 19:20

1136

Археолог, дослідник, викладач Володимир Коваленко з Чернігова

10 квітня у чернігівському історичному музеї згадували видатного археолога, дослідника, викладача – Володимира Коваленка. Він народився у 1954 році в Семенівці Чернігівської області, з юності захопився історією і все життя досліджував її. Інтерес до археології Володимир Коваленко пробуджував як у своїх студентів, так і у членів сім’ї.

"Все своє дитинство і все життя доросле, кожне літо я проводила археологічних експедиціях. Це незрівнянно, такого літа навіть уявити неможливо. Крім того, батько попри свою зайнятість, попри те, що він завжди, я знала, на перше місце ставив свою роботу, він завжди був поруч, коли був потрібний. У нього була така унікальна здатність: він вмів створити умови, в яких я почувала себе абсолютно захищеною. Я знала, що якщо зі мною щось трапиться, я можу до нього звернутись і він завжди прийде на допомогу", - згадує Владислава КОВАЛЕНКО, донька Володимира КОВАЛЕНКА.

Владислава КОВАЛЕНКО, донька Володимира КОВАЛЕНКА

Владислава КОВАЛЕНКО

Донька видатного археолога каже: Володимир Коваленко завжди вмів підмічати найдрібніші деталі – і  не тільки на розкопках.

"Він завжди був уважним. Вмів підмічати деталі, які мені вдавалось приховати від інших, але він все одно це помічав і звертав на це увагу, за шо я йому дуже вдячна", - каже Владислава КОВАЛЕНКО.

На захід пам’яті зібрались друзі, колеги та багаточисельні учні Володимира Коваленка. Згадували його гігантський внесок у дослідження археологічних пам’яток, у тому числі – чернігівських.

"Саме він запроваджував системні археологічні дослідження на новобудовах Чернігова, коли закладались охороні археологічні зони, які діють і по сьогоднішній день, постійно розширюючись. Таким чином про середньовічне місто Чернігів вдалося дізнатися дуже багато такого, що не написано в жодному джерелі", - розповів Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, заступник директора Чернігівського історичного музею ім.Тарновського.

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, заступник директора Чернігівського історичного музею ім.Тарновського

Сергій ЛАЄВСЬКИЙ

Археолог досліджував також Шестовицю, де було поселення часів Давньої Русі, і Батурин, гетьманську столицю. Саме Володимир Коваленко був ініціатором і основним консультантом масштабної реконструкцїї Батуринської фортеці.

"Те, чим сьогодні є місто Батурин, я підкреслюю, місто Батурин, це заслуга Володимира Петровича, який своїми роботами, своїм ентузіазмом, організаторським хистом перетворив прості розкопки на всесвітньо відому пам’ятку, до якої приїжджають десятки і сотні тисяч українців і мандрівників із далекого зарубіжжя", - Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, заступник директора Чернігівського історичного музею ім.Тарновського.

Володимир Коваленко помер у 2016 році. Загалом за своє життя він обстежив понад 500 археологічних пам’яток, написав сотні наукових статей з історії і археології давньоруських міст, вніс величезний вклад у світову археологічну науку. А ще – навчив кілька поколінь молодих археологів, які зараз продовжують його справу.

Археолог, дослідник, викладач Володимир Коваленко з Чернігова

Видатного археолога згадували в Чернігові

"Час Чернігівський" писав про таке: НАШІ ЛЮДИ: професор про історичні паралелі, викладання та історію росії

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів