Будинок Ніни Бойко з Лукашівки знищив ворог, коли вдерся у березні в село. Наразі волонтери допомагають відновлювати житло, бо жінка разом з двома неповнолітніми синами не взмозі самотужки це робити. Заробляє на життя з власного.
"Було тяжко, не знали з чого почати. Коли дівчата залили фундамент, звели стіни, бачила, як кожен день все робиться. Велика подяка волонтерам. Тяжко зараз, все дорого, ми б з дітьми не потягли. На базар їжджу, торгую картошкою, сирами, молочним. Їжджу на Київ, діти допомагають", - розповідає Ніна Бойко, постраждала жителька Лукашівки.
Ніна Бойко
В Лукашівці з минулого року працює група волонтерів. Гроші на будматеріали збирають за кордоном. Кажуть, відбудували з нуля вже кілька домівок місцевих жителів. Цього року роботи продовжаться.
"У Лукашівці будується волонтерами 10 будинків. В минулому році був проект інтернаціональний будівельний табір. Тут приїздили і жили будували будинки. Вдалося побудувати 5 будинків, в яких живуть люди. 5 будується. Ще 6-7 поремонтували, розчищали завали будинків зруйнованих війною", - каже Дмитро Кирпа, волонтер.
Дмитро Кирпа
Лукашівка – одне з найбільш постраждалих від рук рашистів сіл Чернігівщини. До відновлення житла долучилися не тільки волонтери, а й держава з програмою еВідновлення.
"По факту було 29 будинків повністю знищених, більше 200 пошкоджено. Протягом майже 2 років проведено велику роботу. Багато волонтерів було, фондів, які допомагають з відновленням будинків. Працює програма єВідновлення, є компенсація. Більше 100 жителів звернулися за нарахуванням. Ці заяви розглянуто. Гроші нараховані. Скупають матеріали і будуть закривати відновлення будинків", - пояснює Володимир Ігнатенко, староста села Лукашівка.
Володимир Ігнатенко
Під час візиту в Україну віцепрезидентка німецького парламенту Катрін Герінг-Екардт відвідала Ягідне і Лукашівку, де спілкувалася з місцевими жителями, які пережили жахіття ворожої окупації.
"Дитинка плакала, задихалася, просили на ступеньки, щоб дитинка киснем подихала. У них відповідь: хай вмирає, менше вас буде - це війна", - розповіли свідки злочинів росіян в Ягідному.
Катрін Герінг-Екардт каже, їй важливо особисто побачити наслідки російської агресії, аби планувати подальшу як військову, так і гуманітарну допомогу Україні.
"Час Чернігівський" писав про таке: На Чернігівщину приїжджав депутат Бундестагу, який лобіював військову допомогу Україні