Велике горе і великі збитки: через спалах африканської чуми родина з села на Чернігівщині втратила два десятки свиней

26 ЛИПНЯ 2023, 12:07

1802

@Час Чернігівський

Не найкращі свої дні переживає нині невелике село Новоукраїнське Ріпкинської громади. Тут вперше в цьому році в населеному пункті на Чернігівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. В господарстві місцевої жительки Вікторії минулого тижня один за одним почали хворіти свині.  Викликали ветеринарів. За кілька днів прийшли сумні результати аналізів - підтвердження наявності смертельного вірусу.   

"У пятницю відправили аналізи у Ріпки, далі Чернігів, Київ. Потім приїхали з області, оглянули, бо були ще два підсвинки, які перестали їсти, потім маленькі поросята в’ялі лежать. Потім прийшли аналізи - сказали що підтверджено", - каже Вікторія, жителька села.

Вікторія

Хвору худобу, яку тримала родина, а це майже 2 десятки свиней, довелося всипити і спалити. Відповідні служби провели дезінфекцію і запровадили карантинні обмеження.

У селі людям довелося позбутися всіх свиней. Місцеві кажуть, що це велике горе і великі збитки, як для родини, яка втратила своє велике господарство, так і для інших, бо багато хто живе завдяки розведенню худоби.      

"У мене у дворі наче покійник. Кожну свиню знала, це як діти. Це не просто заробіток, діти", - бідкається Вікторія.

"У кожному дворі це сльози для нас. Ось і знову липень закінчєтьс, треба купляти птицю, треба допомагати дітям, онукам. А знаєте у одного свині ведуться, а в іншого ні. Так і птиця. Я тут живу 33 роки. 23 роки тримала свиней і свиноматок. Було 3 дітей, 5 онуків. Прийомні, треба було ростити і годувати", - розповідає Віра Михайлівна, жителька села.

Віра Михайлівна

Карантинні обмеження розповсюджуються на багатокілометрову територію навколо осередку спалаху африканської чуми. Фахівці слідкуватимуть за ситуацією у навколишніх селах. З 2014 року смертельний для свиней вірус активно поширився всією Чернігівщиною і досі, ні вакцин, ні ліків у світі немає.       

"Збудником африканської чуми є вірус, який викликає захворювання. Цей вірус має високу стійкість, тому треба розуміти загроза не зникла нікуди. На сьогодні у світі не існує вакцини, тому вся профілактика направлена на дотримання санітарних вимог. Дане захворюбання не несе загрози для людини", - пояснив Юрій Павлішен, начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Юрій Павлішен

Ані господиня, ані ветеринари не можуть назвати точну причину спалаху африканської чуми свиней. Версій існує багато. До повномасштабної війни була передбачена компенсація за втрату поголів’я свиней, але зараз все це під великим питанням. Але у селі сподваються, що після війни хоча б частину збитків їм відшкодують.

"Час Чернігівський" писав про чуму свиней: Африканська чума свиней: чи відстрілювали тварин у Ічнянському природному парку.

Схожі новини

Інтерв’ю

Медикаменти, візки, милиці, ходунки видають військовим безкоштовно. А ще плетуть гектар сіток у місяць

15 ЖОВТНЯ 2024, 18:44

Чернігівщину озеленюють латвійськими ялинами та соснами

15 ЖОВТНЯ 2024, 17:18

На Чернігівщині гриби є, але не всюди

15 ЖОВТНЯ 2024, 15:48

Підприємство депутата шукає доярів – платять підйомні, дають житло

15 ЖОВТНЯ 2024, 14:20

Як у громаді готуються до складного опалювального сезону

15 ЖОВТНЯ 2024, 13:16

Вiдео

Відразу 11 шкільних автобусів отримали громади Чернігівщини

15 ЖОВТНЯ 2024, 12:59

Росіяни дистанційно мінують ліси на прикордонні: що відомо?

15 ЖОВТНЯ 2024, 11:44

ТОП-переглядів