Вакцинація для дорослих: які препарати наявні і від яких хвороб можна щепитися дорослим чернігівцям просто зараз, а які вакцини будуть пізніше?

08 ЛИСТОПАДА 2022, 12:09

1683

Вакцинація для дорослих: які препарати наявні і від яких хвороб можна щепитися дорослим чернігівцям просто зараз, а які вакцини будуть пізніше?

Фото ua.depositphotos.com

Війна не скасовує уважного ставлення до власного здоров‘я, як для дітей, так і для  дорослих. Наслідки пандемії коронавірусу, на жаль, нікуди не поділися, тож, здійснювати щеплення (а вже на черзі четвертий раунд вакцинації) - так само актуально, як і рік тому.

Міністерство охорони здоров‘я України випустило невеличку пам‘ятку для дорослих українців стосовно того, які рекомендовані щеплення повинні бути наявними у громадян. Отже, кожному дорослому потрібно надолужити пропущені в дитинстві обов’язкові щеплення. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, щоб він розробив індивідуальний графік щеплень.

Також важливо памʼятати, що після 16-річного віку кожні 10 років (якщо немає індивідуальних протипоказань) необхідно вакцинуватися від дифтерії і правця.

Рекомендовані щеплення для дорослих:

Гепатит В

Дітей почали планово щепити від гепатиту В лише з 2000-х.

Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не були вакциновані в дитинстві, це захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції — цирозу й раку печінки. Гепатит В не лікується, при захворюванні вимагає пожиттєвої терапії.

Повний курс вакцинації включає три раунди щеплення від гепатиту В.

Гепатит А

Це запальне захворювання печінки, що лікується тривалий час і в окремих випадках спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та навіть смерть.

Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Можна отримати комбіновану вакцину, яка захищає одразу від вірусів гепатиту А і В.

Грип

Щеплення від грипу рекомендовано робити щороку на початку епідсезону від сезонних штамів. Воно убезпечить від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику вагітні жінки, літні люди та люди з хронічними хворобами.

Вакцину можна придбати власним коштом. Для медиків, вагітних та співробітників сектору безпеки вакцинація від грипу в Україні безкоштовна.

Пневмокок

Як COVID-19, так і грип, можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої — пневмокок. Тому людям із групи ризику (старшим за 65, із хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

Менінгокок

Менінгококи — це бактерії, які спричиняють такі тяжкі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. Менінгіт вражає оболонки головного та спинного мозку. Без вчасного лікування 50% випадків закінчуються летально.

В Україні наявні вакцини від 4 видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.

COVID-19

Вакцинація від COVID-19 убезпечить від ускладнень та госпіталізації. Щеплення безоплатні.

Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Дія вакцини в подальшому поновлюється завдяки бустерним щепленням: перше через 5 місяців, друге через 4.

Головна координаторка з вакцинальної кампанії в Чернігівській області Романа Сопотницька коментує пам‘ятку: всім, хто народився до 2000-х потрібно робити щеплення від гепатиту самостійно.

Що стосується коронавірусу - то, за словами координаторки, вакциною Чернігівщина забезпечена у достатній кількості.

«Є Coronavac, прийшов Pfizer, плюс є Pfizer  очищений для бустеру від Омікрону, поставки Janssen плануються до кінця року… Згідно з новим наказом дозволяється робити щеплення будь-якою вакциною. Якщо раніше можна було тільки Pfizer на Pfizer, то зараз можна і Coronavac і всіма доступними вакцинами. 4-та доза також дозволена для усіх. Головна умова - 4 місяці від третьої дози».

Окрім того, в регіоні очікують надходжень вакцин від грипу. За словами Романи Сопотницької, до кінця року усі необхідні препарати надійдуть. Деякі регіони, особливо приватні клініки, уже почали отримувати вакцини.

«Ми ще не отримували, хоча управління охорони здоров‘я замовляло», - інформує пані Сопотницька про стан справ у Чернігівській області.

Що ще важливо?

На Чернігівщині на показники вакцинації впливає не стрес і не підвали, а міграція. Ще на початку повномасштабного вторгнення чимало жителів, особливо з маленькими дітьми, виїхали за межі регіону. Тож проблемою цього року є той факт, що вакцинується набагато менше людей.

«Якщо дивитися по дитячому населенню, по деклараціях, є дуже багато дітей, які не повернулися», - коментує регіональна координаторка з вакцинованої кампанії.

"Час Чернігівський" про ініціативу Уряду дозволити передплачувати газети за вакциновану тисячу

 

 

Схожі новини

Картопля значно подешевшала: скільки пропонують перекупники

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 12:46

Фото

Чернігівська фабрика дверей - найперспективніша компанія України за версією Forbes Ukraine

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:29

Фото

Йому назавжди 21... у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:24

У громадах поховали бійців, які загинули на Харківщині та Донеччині

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:30

Воїна не пустили до салону потяга, бо їхав з великим собакою. Що кажуть в Укрзалізниці

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:58

Більше FPV-дронів: ворог обстріляв 4 прикордонні громади Чернігівщини

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:20

Загинув більше 2 років тому на Запоріжжі: у громаді прощались із бійцем

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:07

ТОП-переглядів