В Остерській громаді лише одна школа з чотирьох має укриття. Це місцевий ліцей №1. Укриття тут велике і може вмістити усіх вчителів та учнів. Облаштуваням займалася місцева влада, з меблями допоміг місцевий підприємець. Працюють у ліцеї і над оновленням харчоблоку, який планують відкрити до осені.
"Перед цим тут був тир. Тут проходять уроки Захисту України. До цього ми йшли не довго, бо була потреба, мали швидко адаптуватися до реалій. Зараз навчаємося очно. Навчається 547 дітей. Забезпечуємо всім учням, тому очне навчання", пояснює Анна Дробязко, директорка Остерського ліцею.
У другому Остерському ліцеї навпаки укриття нема. Через це діти навчаються дистанційно. Така форма навчання втомила багатьох, кажуть педагоги. Тому в Острі думають над тим, аби з наступного навчального року об’єднати учнів двох ліцеїв. Місця має вистачити усім.
"Зараз спілкуємося з батьками, вчителями, директором, щоб їх залучити в ліцей 1 тут заклад на 1176 осіб. Здобувачів тут 545, моживість така є, і працюємо", - каже Лідія Тищенко-Іценко, керівниця відділу освіти Остерської громади.
Крім проблем з укриттями, в Остерській громаді, як і майже скрізь по області незадовільний стан доріг. Про це відверто говорили з начальником обласної військової адміністрації В’ячеславом Чаусом, який ознайомився з ситуацією в громаді. Крім того, людей цікавили перспективи післявоєнного життя Чернігівщини. Відповідь очільника області не здивувала.
"Область у нас буде інша, ніж була в мирний час. Буде мілітарі, навіть після перемоги. Будуть військово оріентовані виробницта. Буде як Гончарівське і Десна. Будуть присутні ЗСУ, ворог нікуди не дінеться. Два кордони з недружніми сусідами, які можуть щось зробити", - вважає В’ячеслав Чаус.
Минулого року в Остерській громаді суттєво перевиконано бюджет. Тому планують оновити і відремонтувати комунальні заклади та провести благоустрій.
"Залишки на кінець року не буду озвучувать, але великі. Розробили програму соціально-економічного розвитку на 2023-2025 рр. і практично всі об’єкти комунальної власності, садочки, школи, водогін, мережі, освітлення включено, плануємо 17 доріг капітальний ремонт і будівництво по населених пунктах", - повідомив Леонід Мисливець, голова Остерської громади.
Завершили зустріч в Острі на приємній ноті. Віддячили місцевим волонтерам за їх підтримку цивільним та військовим, чим може похвалитися далеко не кожна громада.
"Час Чернігівський" писав про громади:
- Загарбники зруйнували мости, дороги та економіку: як живе і до чого готується Сосницька громада
- Відновлення підприємства та ліцею, хвилювання через наближеність до кордону: як живе нині Михайло-Коцюбинська громада
- Візит до Корюківської громади: ознайомлення з роботою довгоочікуваних очисних та ЦНАПу