В Чернігові показали укриттів для дітей - у дитсадку та реабілітаційному центрі

Сер 02, 14:19

1021

Це дитячий садок одного із спальних районів Чернігова, в якому вже підготували укриття. Кілька тижнів роботи не пройшли даремно. Тут навіть стіни говорять про те, хто тут знаходиться.

Місцеві чиновники не приховують, що це одне із кращих у місті подібних укриттів. В інших ситуація трохи інша. З дітьми в цьому садку вже провели перші тренування і вихователі приємно здивовані.

"Жодна дитина не плакала. Це супер умови. Просили батьків перед тим, як писали заяви, щоб попрацювали, як про пожежну безпеку. І діти із задоволенням бігли з рюкзками", - каже Віталіна, завідуюча дитсадком.

А це інший дитячий заклад Чернігова, в якому під час облоги міста знайшли прихисток близько сотні дорослих та дітей. В приміщенні пральні перебували батьки з немовлятами.

Укриття вдосконалили, врахувавши попередній досвід. Щоразу, коли звучить сирена, тут переховується і персонал, і вихованці закладу.

"Також приділена увага протипожежній безпеці, є інструменти для розбору завалів", - розповів Олександр, заступник директора дитячого реабілітаційного центру.

На Чернігівщині завершують перевірку дитсадків та шкіл на наявність укриттів і оцінюють їх стан. В департаменті з питань цивільного захисту обласної адміністрації кажуть, що чимало навчальних закладів з великою вірогідністю працюватиме дистанційно. Адже 1 вересня відкриються лише ті, які матимуть укриття.

"Майже 50% шкіл та садків не мають укриттів і поблизу нема укриття, куди можна перемістити дітей і персонал. Маленькі населені пункти - там  школи одноповерхові. Не передбачалися підвальні приміщення і знайти підвал на кілька десятків і сот людей дуже вакжо", - Сергій Болдирєв, директор департаменту з питань цивільного захисту Чернігівської ОВА.

Наразі переважна більшість укриттів в освітніх закладах області вже обстежені. Є ще місяць, аби привести до ладу наявні, або ж визначитися з доступними укриттям поряд.

Читати також: Є укриття: у  Носівській громаді більшість учнів зможуть піти навчатися у школи з 1 вересня

Схожі новини

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: лікар і доброволець Богдан Максименко про Битву за Київ

Бер 27, 21:32

Бандери замість Матросова: у Бахмачі хочуть переназвати майже 40 вулиць

Бер 27, 18:05

Фото

У Чернігові нагородили нацгвардійців - до свята Дня Нацгвардії

Бер 27, 15:23

На Чернігівщині у приміщеннях органів влади відновлюють роботу Пункти Незламності

Бер 27, 15:16

Чернігівка виграла у лотерею-стирачку майже 80 тис грн

Бер 27, 14:15

Фото

Як Німеччина допомагає Чернігівщині: Посол Анка Фельдгузен побувала у громадах

Бер 27, 13:19

У Ніжині горіла котельня

Бер 27, 12:10

ТОП-переглядів