Укриття з іонізаторами, лікарня з новим дахом, аграрії з новим заводом: про громаду на Чернігівщині

23 ЧЕРВНЯ 2024, 08:40

788

Укриття з іонізаторами, лікарня з новим дахом, аграрії з новим заводом: про громаду на Чернігівщині

В одній з шкіл Бахмацької громади вперше проводять національний мультимедійний тест. А все завдяки відремонтованому іноземними донорами укриттю, де є належні умови безпеки і навчання. Навіть є іонізатори повітря, які підтримують комфортну атмосферу в приміщенні.
Ірина Оніщенко директорка школи

"Найпростіше укриття – наша гордість радість. Ми з дітьми в комфортних умовах, завдячуючи GR3, бахмацькій міськраді, організації «Істок», яка надала ці меблі, ковдри і решту додатковго матеріалу. Зараз укриття використовуємо як тимчасовий екзаменаційний центр для НМТ. Це зручно. Нема проблем, щоб діти в спокої вирішували свої задачі", - каже директорка.

Ірина Оніщенко директорка школи

Ірина Оніщенко 

Допомогли європейські друзі і з ремонтом покрівлі в одному з медичних закладів Бахмача. Також дали кошти на відкриття кол-центру для кращої комунікації пацієнтів з медиками.

"Отримати якусь інформацію, якимось способом потрапити до вузького спеціаліста, отримати документи. Дівчата консультують, записуть на прийом", - пояснює Богдана Полянська, медична директорка.

Богдана Полянська, медична директорка

Богдана Полянська

В умовах обмежених бюджетів підтримка міжнароджних донорів дуже важлива, кажуть в громаді. Тут не сидять склавши руки, а самі шукають варіанти позабюджетного фінансування соціальної інфраструктури.   

"Нині ми постали перед можливістю викорситуовувати свій потенцал, здобувати моєжоивості донорськог офінансування. Ці кошти – організацій, об’єднань, держфондів партнерів України", - каже Павло Шимко, голова Бахмацької громади.

Павло Шимко, голова Бахмацької громади

Павло Шимко

Ознайомився із ситуацією в громаді начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус. Зокрема, мав серйозну розмову з місцевими аграріями щодо продовольчої безпеки і бронювання працівників АПК.  

"Сьогодні відзначаю активну роботу міжнародних партнерів, зокрема GIZ,  які допомагають громаді. Одна з головних причин візиту - зустріч з аграрним бізнесом щодо продовольчої безпеки. Це важливо для держави і Чернігівщини, зокрема", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА

В’ячеслав Чаус

Аграрії мають немало проблем, які всім відомі. Та попри все розвиваюься. В пріоритетах - власна переробка і підтримка українських оборонців.

"Трудно, але працюємо, другого не дано. Треба працювать, розбудовувать те, що можемо. Годувать своїх людей, тих хто захищає державу. Міні-завод з переробки сої та соняшника. На тій території – виготовляємо готову продукцію для населення, 26 найменувань", - показує Микола Булах, керівник агропідприємства.

Микола Булах, керівник агропідприємства

Микола Булах

Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів