Як інформує сторінка Чернігівобленерго у соцмережах, 11 листопада о 9.42 до диспетчерського пункту Чернігівських міських мереж надійшло повідомлення про пожежу на розподільному пункті №29 у житловому масиві Масани. Чи це недбалість чи зловмисного пошкодження - нині розбираються правоохоронці.
Уже на місці оперативно-виїзна бригада МЕМ виявила, що внаслідок короткого замикання пошкоджений головний рубильник трансформатора Т1. Але хто це скоїв - невідомо.
На територію техприміщення проникли сторонні особи. Це на камеру телефону зафіксував один із жителів сусіднього будинку. Як і сам факт горіння.
Невідомих зловмисників шукати довго не довелося.
– Як з’ясувалося згодом, працівники ТОВ «Основа-Буд-7» вирішили виконати у приміщенні РП №29 роботи з перепідключення свого будівельного майданчика з ІІ секції 0,4 кВ на І секцію, щоб під час аварійних відключень він не знеструмлювався. Звісно, виконувалися ці роботи без повідомлення власника РП – «Чернігівобленерго», – говорить директор Чернігівських МЕМ Олександр Короп. – Троє чоловіків (які посади на своєму підприємстві вони посідають, ми не знаємо) намагалися знеструмити І секцію 0,4 кВ для безпечного перезаведення кабелю, однак не зняли навантаження і під напругою відключили головний рубильник Т1, через що і відбулося коротке замикання. Далі спрацював захист.
Як результат, знеструмленими виявилися 445 споживачів мікрорайону Масани та об’єкт критичної інфраструктури – водозабір. Власне через те, що лінія живила останній, у графік відключень споживачі цієї лінії і не потрапляли. Після НП усіх побутових споживачів і водозабір протягом 2,5 годин заживили за допомогою резерву.
Тепер справа перебуває на контролі у поліції. У забудовника ТОВ «Основа-Буд-7» надали енергетикам гарантійного листа щодо відшкодування збитків. Про суму заподіяної шкоди не повідомляється.
– Ми ще обраховуємо завдані компанії збитки, тож поки що назвати остаточної цифри не можемо, – констатує Олександр Короп. – Рубильник ремонту не підлягає, його ми будемо вимушені замінити. Інше обладнання ще буде перевірятися.
Ми зателефонували в офіс компанії-забудовника «Основа-Буд7». Секретарка люб‘язно погодилася передати прохання директору про коментар і навіть записала назву видання та телефонний номер журналіста. Однак, робочий день минув - а у відповідь ніхто так і не перетелефонував. Якщо все ж таки керівництво «Основа-Буд7» забажає залишити власну думку стосовно подій на Масанах - оприлюднимо її на сайті.
Після масованих російських обстрілів української інфраструктури вітчизняна енергосистема і так перебуває у критичному стані, на жаль, навіть така ситуація не служить запобіжником від інших прикрощів.
Як наслідок, зростає і соціальна напруга, доведена до максимуму вимушеними відключеннями електроенергії.
– Найголовніше ж – такі протиправні дії часто призводять до трагічних наслідків, – наголошує Олександр Короп. – Добре, що цього разу все обійшлося і порушники залишилися живими.
Окрім того, енергетики вкотре закликають споживачів: у жодному разі не заходити на територію трансформаторних підстанцій та в їх приміщення.
Для нефахівців це може мати смертельні наслідки. Якщо ж біля об’єктів електропостачання, у приміщеннях електроустановок або ж на опорах чернігівці помітили сторонніх осіб, просять повідомляти про це у кол-центр за номерами: 0-800-210-310 або 0-462-772-901.
"Час Чернігівський" знімав відео про рятувальника: Загинув, рятуючи Чернігів від вогню: трагічна історія вогнеборця Сергія Мельниченка.