У заповідниках Чернігівщини виявили гніздування червонокнижних чорних лелек

24 ЛИПНЯ 2023, 08:21

1421

У заповідниках Чернігівщини виявили гніздування червонокнижних чорних лелек

Гніздо чорного лелеки

Експедиція у складі науковців, фахівців філії Чернігівське лісове господарство ДП «Ліси України» та Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА при обстеженні територій Остерського, Сорокошицького та Любецького лісництв виявила гнізда чорного лелеки. Зокрема, на території Остерського лісгоспу в заповідному урочищі «Псьолів острів», який входить до регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський» наукова експедиція помітила гніздо цього рідкісного птаха, розташоване на дереві дуба на висоті приблизно 8 метрів.

Як повідомляють фахівці профільного Департаменту, птахи оселилися поблизу Десни, адже живляться вони переважно тваринною їжею. Здебільшого це риба, завдовжки до 25 сантиметрів, жаби, тритони, різноманітні водяні комахи, рідше плазуни. Іноді чорні лелеки споживають водяні рослини.

«Жиле гніздо лелеки чорного також знайдено в Любецькому лісництві, неподалік болотного масиву на дереві сосни звичайної, на висоті близько 10 метрів. Біля дерева виявлені всі ознаки життєдіяльності птаха: пір’я, шкаралупи яєць та залишки їжі», - повідомляють у філії Чернігівське лісове господарство ДП «Ліси України».

Крім того, гніздування лелеки помітили на дереві вільхи у Сорокошицькому лісництві, але, нажаль, без ознак присутності птахів. Науковці припускають, що пара з якихось причин не змогла прилетіти до своєї домівки та сподіваються на те, що наступного року в гнізді з’являться молоді лелеченята.

У Чернігівському лісовому господарстві планують взяти гніздування червонокнижних лелек під охорону.

Відповідно до «Санітарних правил в лісах України», навколо місця гніздування лелеки чорного в радіусі 1000 метрів заборонено здійснення будь-яких заходів з поліпшення санітарного стану лісу.

Лісівники сподіваються, що охоронні заходи дадуть свій результат і вже наступного року чисельність цих особливих і унікальних птахів на Чернігівщині збільшиться.

Чорний лелека – один із найзагадковіших, унікальних і найменш вивчених представників фауни України. Цей лісовий птах гніздиться у віддалених, глухих кутках старих заболочених лісів, що не зазнали втручання людини. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави. Веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Чорний лелека занесений до Додатку ІІ Бонської Конвенції (міжнародної угоди) про збереження мігруючих видів диких тварин, Додатку ІІ Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів та до Червоної книги України зі статусом «вразливий».

"Час Чернігівський" писав про природу:

 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів