У Смолині 35 років виробляють торфобрикет: як живе підприємство і чи готова громада підставити плече

28 ВЕРЕСНЯ 2022, 17:44

2489

Запасів торфу на одному з найбільших родовищ Чернігівщини вистачить як мінімум на 80 років. Про це запевняють шахтарі зі Смолина. Один із наймолодших заводів в Україні відзначає 35-річчя створення.

Проте зараз працівникам особливо не до святкувань. Дуже багато роботи. Попереду зима. Та й вже кілька років смолинці борються за збереження підприємства.

"Повна потужність заводу 30 тисяч тон на рік. На 80 років вистачить. Найбільші запаси в Україні і найкращий торф. Зольність мала. Тому за це завод борються", - каже Андрій Страхов, голова профкому заводу.

"Ми живемо ці 7 років як на пороховій бочці. Я їзжу відбиваюсь, і всі знають про це. Я рада, що ми зберегли це. Я дякую вам, що ми стали однією родиною", - розповідає Валентина Огієнко, директорка заводу.

Якщо раніше шахтарям зі Смолина доводилося оббивати владні коридори, то зараз ситуація змінилася. Привітати з нагоди створення торфобрикетного заводу приїхали перші особи області  - начальник обласної військової адміністрації Вячеслав Чаус та голова обласної ради Олена Дмиренко. Вони звернулися до уряду, аби підприємство передали з державної власності в комунальну – Гончарівській громаді. Це дасть змогу не просто зберегти завод, а й розвивати його.

"Рухаємось далі на шляху, щоб завод був переданий до комунальної власності. Такий власник буде ефективний кожен з вас буде залучений до управління і відновлення цієї галузі", - заявив В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Одностайна позиція щодо підприємства з адміністрацією. Бачення однакове. У вас місцева потужна громада, і староста, і голова, які готові підставити плече завжди", - каже Олена Дмитренко, голова обласної ради.

Гончарівська громада готова прийняти завод. Адже він знаходиться на її території. Наразі ж громада оговтується після навали рашистів і серйозних обстрілів.

Після ремонту запрацювала амбулаторія. Відновлено котельню, в якій було вибито вікна та пошкоджено стелю. Вона вже готова до старту опалювального сезону.

В розпалі ремонт покрівлі на найбільш постраждалому від обстрілу багатоквартирному будинку селища. У місцевому ліцеї теж тривають відновлювальні роботи. Облаштовують тут і укриття та замінюють вікна.

"Час Чернігівський" повідомляв про відновлення виробнитва на торфозаводі у Смолині: на Чернігівщині торфозавод відновив виробництво брикету.

Схожі новини

Телеведучий та блогер мимоволі прорекламував чернігівську вівсянку

21 КВІТНЯ 2025, 13:27

Гранати замість аргументів: У Чернігові чоловік погрожував сусідці зброєю

21 КВІТНЯ 2025, 12:23

Акторка з Чернігова подала на розлучення з чоловіком-військовим

21 КВІТНЯ 2025, 12:06

У Чернігові рецидивісти з ножем пограбували хлопця

21 КВІТНЯ 2025, 10:57

Тролейбуси для Хмельницького: чи виконає замовлення Чернігівський автозавод після російського удару

21 КВІТНЯ 2025, 10:50

На Чернігівщині водій легковика збив малолітню велосипедистку – дитина госпіталізована

21 КВІТНЯ 2025, 10:47

У ДТП на Чернігівщині не розминулися ВАЗ та BMW - дитина отримала травми

21 КВІТНЯ 2025, 10:01

ТОП-переглядів