У пісківській школі (Бобровицька громада) вікна тепер ні вибухової хвилі, ні куль не бояться. Бо всі вони броньовані. Минулого тижня їх покрили спеціальною плівкою.
— Тепер видно, як через целофан?
— Нічого подібного. Взагалі не помітно, що там плівка є, — радіє Валентина ХОМЕНКО, директорка. — І з вулиці тепер жодного звуку не чутно. Вона ще й шумозахисна.
Бронеплівка — то завершальний етап щодо вікон. Спочатку їх усі нам поміняли. Були пошкоджені, вибиті.
У 2022 році Піски опинилися під окупацією. Якраз центральною вулицею, де школа стоїть, російські колони йшли. Стріляли по всьому, що бачили. Будинок навпроти школи взагалі спалили. Вікна, двері шкільних будівель дуже постраждали.
Наша школа одноповерхова. Пісківська ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Крім основної будівлі, є ще кілька додаткових на території. Навчаються діти з першого до 11 класу. Усього 79 учнів. 16 вчителів.
Спочатку всі вікна поставили, а старі дерев’яні замінили на пластикові.
Після окупації, за ініціативи Бобровицької міської ради, допомагали благодійні організації. У будинку початкових класів перекрили дах та поставили пластикові вікна і троє пластикових дверей. Це допомогла міжнародна організація UNOPS.
16 пластикових вікон у школі, троє дверей у котельні встановила французька благодійна організація «АКТЕД». А ще вони подарували дві інтерактивні дошки, два ноутбуки.
Допомагала ГО «Жіночий консорціум України». Усі вікна в нашій школі тепер пластикові, замінили навіть дерев’яні неушкоджені.
А це ще й плівкою покрили. Фінансував Acted Ukraine.
— Плівку ставили свої?
— Ні. Працівників також наймав Acted Ukraine. Працівники тонувальної компанії STC зробили за три дні. Ночували в селі. Віктор Скріпець, директор організації «Хавер», надав приміщення.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА
"Час Чернігівський" писав про таке:
- "Старі вже віджили своє": у селищній школі замінили вікна
- У Чернігові замислилися над створенням сувенірки у вигляді знаменитих віконечок з деревʼяних будинків
- Чернігівській третій школі міжнародні донори допоможуть вікнами
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":