У рейтингу найвпливовіших військових України - четверо пов‘язані із Чернігівщиною

04 ТРАВНЯ 2023, 21:22

1944

Популярний український часопис NV удруге уклав рейтинг найвідоміших та найзнаковіших українських військових. Зі списку у 20 імен четверо мають зв‘язок із Чернігівщиною.

Для того, щоб визначити хто є найвпливовішим - видання опитало кілька експертів, військовослужбовців і фахівців військової справи.

З тих імен, кого називали найчастіше — це головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний (7 голосів), командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський (4 голоси) та начальник ГУР генерал-майор Кирило Буданов (3 голоси).

Хто ж у рейтинзі є з чернігівських або пов’язаних з Чернігівщиною?

 

Валерій Залужний

Посада: головнокомандувач Збройних сил України. Військове звання: генерал. Вік: 49 років

Хоч сам і родом зі Звягелю, зате неодноразово зізнавався у тому, що його доля міцно переплетена з Чернігівщиною. Матір, дружина і чимала частина родичів - саме з Сіверщини. Свого часу Валерій Залужний працював у Чернігові і очолював ОК «Північ».

Від початку повномасштабної війни Валерій Залужний став справжнім національним героєм і людиною-легендою. Як головнокомандувачу ЗСУ на початку російського вторгнення йому вдалося відстояти столицю, а згодом змусити загарбників відступити з окупованих частин Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської областей та Херсону, пише видання NV.

Військові успіхи та безпрецедентна ефективність у керуванні ЗСУ зробили українського генерала популярним не тільки на батьківщині, а й у світі: авторитетні західні видання присвячують статті, а американський журнал Time вніс Залужного до списку 100 найвпливовіших людей.

Нині військовий № 1 разом з іншими командувачами розробляє план українського контрнаступу та керує ЗСУ на Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках.

Та перш ніж очолити Збройні сили України, Залужний закінчив Одеський інститут Сухопутних військ, Національний університет оборони ім. Івана Черняховського та Національний університет Острозька академія. За свою військову кар'єру встиг побувати командиром взводу, комбатом та начальником штабу 24-ї окремої механізованої бригади, командиром 51-ї окремої механізованої бригади. Із початком російської агресії на Донбасі в 2014-му брав участь у бойових діях та керував майже всіма українськими військовими угрупованнями, які тоді формували на Донеччині. Відтак був начальником штабу Оперативного командування Захід, начальником Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ та керував Оперативним командуванням Північ. А з 2021 року він — головнокомандувач ЗСУ.

Крім іншого, у травні минулого року Залужний став першим військовослужбовцем в історії сучасної України, який отримав державну нагороду — Хрест бойових заслуг.

Дмитро Красильников

Посада: командувач військ Оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ. Військове звання: бригадний генерал. Вік: 44 роки

Заступив на цю посаду після генерала Віктора Ніколюка, який разом з іншими захисниками боролися за Чернігівщину.

Від перших днів великої війни тоді ще командир оперативно-тактичного угруповання «Північ» бригадний генерал Дмитро Красильников забезпечував оборону та відбивав безперервні штурми російських загарбників на Харківському напрямку. Завдяки ефективним діям його підрозділів вдалося не допустити наступу ворога на Харків з території окупованої Луганщини.

Свою кар'єру військового Красильников розпочав у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді. А з початком бойових дій на Донбасі очолив новостворений 34-й батальйон територіальної оборони Кіровоградської області, який брав участь у звільненні Торецька від російських окупантів. Згодом очолив 57-му окрему мотопіхотну бригаду імені кошового отамана Костя Гордієнка, що була сформована на базі 34-го батальйону та брала участь у Дебальцевській операції.

Із березня 2023 Красильников очолює Оперативне командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ, територія відповідальності якого охоплює Житомирську, Київську, Полтавську, Сумську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ.

Минулого року бригадний генерал за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, отримав найвищу державну нагороду — звання Герой України з врученням ордену Золота Зірка.

Олег Мікац

Посада: командувач Оперативного командування Схід Сухопутних військ ЗСУ. Військове звання: генерал-майор. Вік: 47 років

Олега Мікаца добре знають на Чернігівщині, хоча він сам родом з Житомирщини. Бо перший український генерал, який ніколи не служив у радянській армії, 2 роки очолював 169-й навчальний центр «Десна». 

В зоні відповідальності Олега Мікаца на посаді командувача Оперативного командування «Схід» Сухопутних військ ЗСУ — Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Луганська та Донецька області. В останній нині йдуть важкі бої, де ворог намагається за допомогою так званих м’ясних штурмів будь-що захопити Бахмут, оточити Авдіївку або Мар'їнку. Втім, сили оборони України кілька місяців героїчно утримують ці міста.

Олег Мікац вважається першим в історії України генералом, який не зазнав впливу радянської військової освіти й ніколи не служив у лавах армії СРСР. На початку своєї кар'єри він командував взводом, а потім ротою 30-ї гвардійської танкової дивізії, був перекладачем у складі українського миротворчого контингенту в Іраку.

Після цього став заступником начальника 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ та командиром 93-ї окремої механізованої бригади. Остання під командуванням Мікаца в 2014-му воювала проти російських загарбників у зоні АТО.

Згодом Мікац очолив 169-й навчальний центр Десна, обіймав керівні посади в командуванні військ оперативного командування Захід та оперативно-тактичному угрупованні «Північ». Із 2021-го він — командувач оперативного командування Схід Сухопутних військ ЗСУ.

Серед нагород — орден Богдана Хмельницького III ступеня.

Сергій Наєв

Посада: командувач Сил оборони України. Військове звання: генерал-лейтенант. Вік: 53 роки

Безпосередньо із Чернігівщиною не пов‘язаний. Однак у полі його зору перебувають сили та підрозділи у прикордонні, в тому числі й на Чернігівщині. До того ж, як до північних кордонів, так і до самого Чернігова Наєв навідується частенько, зокрема, провідує хлопців, які проходять лікування у військовому шпиталі. Востаннє на Сіверщину генерал приїздив у березні цього року.

Із початком повномасштабної війни Сергій Наєв командує Силами оборони України, до яких входять оперативні угруповання силових структур і добровольчих формувань, що беруть участь у бойових діях проти російських загарбників.

Так, під командуванням Наєва в 2022 було сплановано й організовано успішну роботу Сил оборони на південному напрямку. А з червня минулого року він відповідає за підготовку й забезпечення оборони північних регіонів країни, зокрема Київщини. Саме через загрозу повторного російського наступу з півночі на прикордонній території під керівництвом Наєва зводяться системи інженерних загороджень та створюються кілька кілометрові протитанкові мінні поля.

Свою військову кар'єру випускник Московського вищого загальновійськового командного училища Наєв розпочав командиром мотострілецького взводу у радянській групі військ в Східній Німеччині. Із 1993 року він кадровий офіцер Збройних сил України, де пройшов службу від командира механізованого взводу до начальника штабу мотострілецького полку Прикарпатського військового округу, що пізніше переформувався в Західне оперативне командування. Сім років був на керівних посадах у 13-му армійському корпусі Сухопутних військ.

Після російського вторгнення на Донбас Наєв керував сектором Б під час боїв за Донецький аеропорт. Згодом обіймав керівні посади в командуванні військ оперативного командування «Південь», «Схід» та в Генштабі. Був командувачем Об'єднаних сил ЗСУ.

Серед нагород Наєва найвища державна нагорода — звання Герой України та орден Золота Зірка, що вручається за здійснення визначного геройського вчинку.

Що цікаво, у рейтингу найвпливовіших військових Залужний, Мікац, Наєв вже удруге поспіль.

Читайте також:

Схожі новини

Загинув у бою на Донеччині: у Чернігові поховали бійця

02 ТРАВНЯ 2024, 07:32

Про головне

У Чернігові скандал: міська рада вимагає плюс 3 млн для приватних перевізників за рахунок бюджету. У МВА кажуть: плату за проїзд і так підняли

01 ТРАВНЯ 2024, 22:50

Вiдео

Міні поля навколо Чернігова: як їх знешкоджує спецмашина ДСНС

01 ТРАВНЯ 2024, 18:14

Працівники лікарні на Чернігівщині задонатили понад 32 тис грн для ЗСУ

01 ТРАВНЯ 2024, 17:19

Тендерні порушення 2023 року: погляд АМКУ

01 ТРАВНЯ 2024, 16:23

Фото

Американську документалку про чернігівські культурні надбання номінували на "Еммі"

01 ТРАВНЯ 2024, 16:16

Мисливці за грибами назбирали маслюків на Чернігівщині

01 ТРАВНЯ 2024, 15:10

ТОП-переглядів