У прилуцькій «Пожмашині» знову скаржаться на утиски з боку Держаудитслужби

18 ГРУДНЯ 2023, 13:59

2806

У прилуцькій «Пожмашині» знову скаржаться на утиски з боку Держаудитслужби

У прилуцькій «Пожмашині» знову скаржаться на утиски з боку Держаудитслужби

Про це з посиланням на гендиректора компанії Олега Аверʼянова повідомив інший власник бізнесу на Чернігівщині - текстильного - Олександр Соколовський. Він заявив, що одному з найпотужніших вітчизняних виробників дуже потрібна допомога та максимальний розголос.

Соколовськмй перераховує, що промислова компанія з чернігівським корінням має 750 працівників (виробничі майданчики у Прилуках та Львові), в умовах війни підприємство не зупиняло виробництво (навіть збільшило його, дало нові зразки техніки, в тому числі і по розмінуванню, підставили своє плече і Міністерству оборони, ДСНС, Нацгвардії), досить висока середня заробітна плата  у 2022/23 (на 100% офіційна) - 22 тис грн.

Також компанія виплатила 350 млн грн у 2022/23 р. заробітної плати українським працівникам. Протягом 2022-2023 років також прилучани прозвітували про 250 млн грн сплачених державі податків з отриманих прибутків.

У прилуцькій «Пожмашині» знову скаржаться на утиски з боку Держаудитслужби

Що пише засновник «Пожмашини» Олег Аверьянов:

«В 2022 -2023 роках ми здійснили виробництво, та постачання пожежної техніки для потреб підрозділів ДСНС України, в кількості 200 одиниць. Вся техніка була прийнята замовником ДСНС України, та поставлена на бойове чергування у пожежні підрозділи, де успішно виконує завдання по порятунку людей.

На жаль, ми всі знаємо, що навесні 2023 ДАСУ вийшло на перевірку в області підрозділів ДСНС, та склали акти, згідно яких визнали прибуток, який отримало підприємство збитком для держави, та забовʼязало ДСНС повернути назад кошти з підприємства.

І от маємо перший прецедент, де Тернопільський окружний адміністративний суд підтримав рішення ДАСУ, згідно якого прибуток 12 %, який підприємство вказало у калькуляції визнано збитком держави! І тепер згідно цього рішення компанія повинна повернути 49 млн.(!!!) прибутку! З якого давно вже сплатила податки, і проінвестували у розвиток виробництва в Україні, та створення додаткових робочих місць!», - цитує Аверʼянова Соколовський.

Також, керівник підприємства повинен понести кримінальну відповідальність за «скоєний злочин», додає він.

Тож, підприємці публічно звернулися до ВР України, Уряду, ДАСУ, Мінфіну, Мінекономіки, Міноборони, ДСНС та ін. з вимогою терміново внести зміни, узгоджені під час консультацій з представниками бізнесу, до законодавства, яке регулює прибуток постачальників сектору оборони до липня 2023. Також  є вимога до судової системи - винесення по них відповідних рішень.

В іншому випадку ситуація, що склалася, буде нічим іншим як цілеспрямованим "вбивством" постачальників оборонного сектору…», вважає Соколовський.

«Я не знаю, що там було в голові тернопілького судді Мандзія О.П., коли він 28 листопаду 2023 виносив це рішення (посилання в коментарях), сподіваюсь буде апеляція і підприємство відіб'ється. Але невже всі вони не усвідомлюють, що у виробничників зараз стільки викликів і перешкод, що у них просто нема ні грошей, ні часу займатися судовими тяжбами та відбиванням від силовиків, яким не дають покою працюючі підприємства? Які, незважаючи ні на що, тримаються на плаву? Питання риторичне», - скаржиться Аверʼянов.

Реакція

Звернення отримало широку реакцію. У соцмережах користувачі цікавляться нюансами справи.

Олена Ходаковська вказує - чи ж не зарано бізнесмени почали бити на сполох:

- в Рішенні йдеться про лист-вимогу Управління № 132204-14/2224-2023 від 23.08.2023 "Про усунення порушень, виявлених ревізією". Це вимога до ГУ ДСНС у Тернопільській області, я правильно розумію? А є текст цієї вимоги? Чи акту ревізії, наприклад?

Олег Аверьянов, ще апеляцію ж ГУ ДСНСУ подаватиме по цьому рішенню, мабуть. А вже аж потім, якщо відхилять апеляцію, - почнуть зобов"язувати ГУ ДСНСУ ("Стосовно відшкодування виявлених збитків, завданих державі чи обʼєкту контролю, то про їх наявність може бути зазначено у вимозі, але вони не можуть бути примусово стягнуті шляхом вимоги, оскільки такі збитки відшкодовуються у добровільному порядку або шляхом звернення до суду з відповідним позовом."). Це довга пісня, явно не про на вже.

Олег Аверʼянов:

- Lena Khodakovska так, пісня довга, і зараз замість того, щоб займатися розвитком виробництва, я, як керівник, витрачаю 50% свого часу на адвокатів, аналіз суддівських рішень, та вибудовування позиції захисту від ДБР, яке спить і бачить щоб знищити компанію!

Олена Ходаковська:

- Олег Аверьянов а ось акт ревізії і вимогу цікаво було б почитати. Ну щоб бачити їх [ДАСУ] "логіку". Бо суд, як я розумію, базується повністю на їх матеріалах.

Олег Аверʼянов:

- Lena Khodakovska логіка проста - згідно 335 постанови підприємства взагалі не мають права на прибуток, і це і лягло у суть акту.

Олена Ходаковська:

- Олег Аверьянов акту самого немає? (я звикла сама читати 🙂 просто. Я ж і рішення могла не читати і навіть не дивитися, але для чогось же ж посилання на нього тут оприлюднили 🙂 )

Екс-нардеп, а нині військовослужбовець Андрій Антонищак критикує підприємство:

- Не знаю яке плече воно підставило Нацгвардії: надали безкоштовно чи продали? По бригадах я не не бачив таких зразків. І до Вас я пане Соколовський звертався і до багатьох дилерів. Результат нуль.

Журналіст-розслідувач та редактор видання «Наші Гроші» Юрій Ніколов роздратовано коментує:

«ДАСУ продовжує настоювати на своїй формальній можливості @бати українській бізнес за отримання прибутку під час війни. Взяти "прокладку" племінника "слугі народу" за 60% прибутку на поставках турецьких …курток ДАСУ не може. А от українського виробника за 12% може.

Ну ніяк батарейка не кончається, да? Казав і кажу: дефіцит справедливості в Україні вже є. Коли один @издить про "нехай держава воює, а Київ має жити своїм життям". Коли аудитори вибірково їбуть за прибутки під час війни. Це матиме наслідки. Ну невже так складно скласти одинплюсодин?».

У прилуцькій «Пожмашині» знову скаржаться на утиски з боку Держаудитслужби

Що кажуть чиновники? 

В свою чергу у відомстві Алли Басалаєвої коментували ще у жовтні виданню Forbes Україна ситуацію навколо «Пожмашини», що ДАСУ не вимагала від постачальників повертати прибуток за контрактами з держструктурами, бо у відомстві немає такої функції, додала голова Держаудитслужби. А якщо є незгода з висновками ДАСУ, треба оскаржувати їх у суді.

«Поки жодного позову до ДАСУ немає, тільки звинувачення в публічній площині», – резюмувала Басалаєва.

Як відомо, за результатами перевірок Держаудитслужба знайшла порушення в держзакупівлях в оборонному секторі. Так, порушеннями ДАСУ визнає прибутки компаній-постачальників, бо вони не були передбачені урядовою постановою.

«Пожмашина» стала першим кейсом, коли щодо постачальника порушили кримінальну справу.

Загалом прибуток у ціну включив 81 контрагент, збитками ДАСУ визнала 2,4 млрд грн. Міноборони та підприємці не згодні з позицією Держаудитслужби і вважають, що прибуток у ціні передбачений іншою урядовою постановою.

ДжерелаОлександр СоколовськийForbes УкраїнаЮрій НіколовТернопільський окружний адміністративний суд

"Час Чернігівський" писав про бізнес Чернігівщини:

Схожі новини

Відключатимуть 4 години: графік обмежень електроенергії на 24 листопада по Чернігівщині

24 ЛИСТОПАДА 2024, 01:06

Інтерв’ю

Шукають двох конюхів: на Чернігівщину до харківських коней приїхав ще й віслюк з-під Лиману

23 ЛИСТОПАДА 2024, 19:21

Згорів будинок. А чоловіку у військкоматі сказали: «Іди в армію, заробляй гроші на ремонт»

23 ЛИСТОПАДА 2024, 17:18

Депутатку міської ради закрили в СІЗО

23 ЛИСТОПАДА 2024, 15:11

Різдвяний піст за новим календарем вже розпочався

23 ЛИСТОПАДА 2024, 13:28

Вiдео

Чернігівську святиню хотіли передати московській церкві?

23 ЛИСТОПАДА 2024, 12:18

На фронті загинув 25-річний стрілець-медик із Чернігівщини

23 ЛИСТОПАДА 2024, 11:02

ТОП-переглядів