У прикордонному селі власники за паї отримали зерном. Із грошима складніше

12 ТРАВНЯ 2024, 14:26

2786

У прикордонному селі власники за паї отримали зерном. Із грошима складніше

У прикордонному селі власники за паї отримали зерном. Із грошима складніше

Жителі прикордонного села Тихоновичі (Сновська громада) жаліються. Сільськогосподарський виробничий кооператив «Райдуга», що на Сновщині, ще не виплатив кошти за паї. Власник — Сергій Дюжиков.

— У моєї жінки в оренді два паї, — каже Олександр БАРАБАШ, житель Тихоновичів.  — По три з хвостиком гектари кожен пай. Платили трохи більше семи тисяч гривень. Минулі роки із затримками, але гроші віддали. Цьогоріч за паї отримали тільки ті, хто бере зерном для своєї худоби. А грошей, кажуть, немає.  У мене і у кума паї в іншого фермера. Вже всі виплатили. І в сусідніх селах, у кого інші орендарі, теж розрахувалися. А з цим фермером така сама історія і в сусідніх селах, де орендує. Договори попідписували на десять-п’ятнадцять років. Що нам робити, куди звертатися?

— Людей не покинемо ні в якому разі. До кінця весни, думаю, це питання закриємо, — запевняє Віталій ДОВГАЛЬ, директор СВК «Райдуга». — Кому терміново потрібні кошти на лікування, власник виплачує. Плани були масштабні. На розвиток. Динаміку тримали хорошу, купували техніку. А зараз…

Суттєво поменшало землі. Більше третини зараз не обробляємо і, скоріш за все, обробляти не будемо. І ще частина землі, думаю, відійде для державних потреб. До минулого року обробляли 1518 гектарів. Зараз менше тисячі і буде ще менше. Ферма, котру ми утримуємо, теж під питанням. Бо треба велика територія: зберігати силос, сіно, солому, відходи. Раніше в структурі нашого підприємства було ТОВ «Прибинь», від якого ми були змушені відмовитися. Через близьке розташування до кордону. 100 відсотків землі, це до 800 гектарів, не обробляємо.

Тримаємося. Намагаємося проводити по­сівну. Поступово, короткими кроками, по мірі можливості. Робимо все, щоб утримати і не вирізати ферму. Молоко продаємо на переробку в Куликівку. У них в Корюківці є «перевалочний пункт», куди можна звозити. Тоді вже великими машинами везуть на завод.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів