147 310 витягів з технічної документації про нормативно-грошову оцінку (НГО) земельної ділянки видали на Чернігівщині з початку року. Про це повідомляє Головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області.
Витяги отримували фізичні особи (люди) та юридичні особи (підприємства). 145 308 — у режимі онлайн, а 2002 — через ЦНАПи (центр надання адмінпослуг).
Найбільше витягів видали в Чернігівському районі — 62 206. На другому місці Ніжинський район — 33214, на третьому Корюківський — 21364.
— Витяги беруть, у першу чергу, для сплати земельного податку та орендної плати за паї, — пояснює Олена СЕДНІВЕЦЬ, начальниця відділу ринку та оцінки земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області. — Ну і, звичайно, беруть, якщо здійснюють цивільно-правові угоди. Це дарування, успадкування, продаж.
— Яка середня вартість паю?
— За Земельним кодексом, при продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення (паю) ціна одного гектара повинна бути не менше нормативно-грошової оцінки ділянки. Середня НГО в області — 24065 гривень. Коли продають, то обов’язково беруть нормативно-грошову оцінку. Нотаріус не оформить угоду, поки не візьме нормативну оцінку і не переконається, що ціна продажу не менша, ніж оцінка.
— Середня — 24 тисячі, а найвища і найнижча дуже відрізняються?
— Не скажу, що дуже. Звісно, на Прилуччині, Талалаївщині нормативно-грошова оцінка вища, ніж на Ріпкинщині та деяких місцях Чернігівського району. На півночі піщані, супіщані землі. На півдні чорноземи. Але треба конкретно дивитися. Бо й на півдні, а саме на Ічнянщині, теж є піщані грунти.
— Існує інтернет-ресурс, де можна подивитися, скільки коштує твоя земля?
— Усі земельні ділянки на території області оцінені. Якщо людина бере витяг з державного земельного кадастру, — а ділянка внесена в кадастр, у неї є кадастровий номер, — то в кадастрі вже стоїть нормативна оцінка на вересень цього року. Але будь-хто подивитися не може. Для широкого доступу поки що публічна кадастрова карта закрита.
Авторка: Тамара КРАВЧЕНКО, "Вісник Ч"