У прикордонній громаді родина розводить перепілок

18 ЛИСТОПАДА 2024, 10:49

2273

Василенко Соломія

У Новгород-Сіверській громаді родина розводить три види перепілок і навіть розширює виробництво

У Новгород-Сіверській громаді родина розводить три види перепілок і навіть розширює виробництво

Про унікальне господарство, яке розвивається у прикордонній Новгород-Сіверській громаді - розповідає сторінка гуманітарної організації ZOA, яка надає гранти на розвиток малого підприємництва.

"Все почалося 8 років тому через низький гемоглобін у сина," – розповідає Валентина Тапеха з Новгорода-Сіверського. "Знаючи про корисні властивості перепелиних яєць, вирішила спробувати розвести цих птахів."

Сьогодні у господарстві Валентини три породи перепілок: фенікс золотистий, техаський альбінос і фараон. Завдяки підтримці від ZOA та фінансуванню Гуманітарного фонду для України (UHF), жінка змогла значно розширити своє господарство.

"З новим інкубатором на 600 яєць та додатковим обладнанням кількість перепілок зросла з 50 до 150," – ділиться успіхами Валентина. "Зараз отримуємо близько 1500 яєць на місяць, і це лише початок!"

Для родини Тапехів птахівництво стало справжньою пристрастю. Окрім перепілок, вони успішно тримають 75 курей та 5 півнів.

«Ця історія – приклад того, як турбота про здоров'я дитини може перерости у перспективний сімейний бізнес за підтримки UHF, ZOA та Association for democratic development/Асоціація демократичного розвитку», - коментують в організації.

Окрім того, у коментарях під дописом пані Валентина розповіла про ще одну власну гордість - сімейний бізнес отримав подяку від відомого проєкту «Знак якості», перепелину ферму нагородили за надання найякісніших товарів та послуг. Відзнака у номінації «Якість, мужність та патріотизм». 

Авторка: Євгенія Замковська

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Росіяни атакували Чернігівщину: є поранені

18 ТРАВНЯ 2026, 08:18

Вiдео

Погано бачить, але добре грає: чернігівець став чемпіоном світу з шахів

17 ТРАВНЯ 2026, 23:50

«Сам заробив. Сам вирішує, куди витрачати»: у Ніжині обдарованим дітям дали стипендію

17 ТРАВНЯ 2026, 19:55

У місто прилетіли російські дрони на оптоволокні: вбили собаку Багіру

17 ТРАВНЯ 2026, 15:42

«Ми з ТЦК»: виламали двері, увірвались у хату, забрали 385 тисяч

17 ТРАВНЯ 2026, 14:11

Спочатку боялись: у громаді на Чернігівщині пасуть корів електропастухом

17 ТРАВНЯ 2026, 11:55

22-річний сирота загинув під Покровськом. У громадах Чернігівщини втрати

17 ТРАВНЯ 2026, 10:30

ТОП-переглядів