У прикордонній Гомельській області рівень підтоплення тільки збільшується. Рівень води місцями до 8 метрів. Причому, паводок настільки високий, що його легко помітити з космосу. 10 квітня супутникові кадри показали масштаб затоплення в Гомелі.
На фотографії Супутникової служби Sentinel, сотні затоплених будинків в гомельських населених пунктах та передмісті самого Гомеля - Якуковці, Поляні поблизу Чонків, Монастирку, Старої Волотави, Дачі в Будатині поблизу Романовичів, інформує «Гомельскі Флагшток».
Дані рівня води у річках Гомельщини (усі практично притоки Дніпра) наводить ресурс Motolko Help. Окрім того, там показали відео з дрона затоплених містечок, сіл та доріг. У Чернігівській області через безпекову ситуацію здійснити і викласти подібну зйомку - за межею можливого. Тож, можна оцінити можливий масштаб потенційних підтоплень у нас по сусідському відео.
Як інформує білоруський опозиційний ресурс, у країні сотні кілометрів затоплені. Деякі ділянки - впритул до чернігівського кордону. Повені по всій білорусі нині можна спостерігати з висоти пташиного польоту.
З берегів вийшли річки Сож, Прип'ять, Західна Двіна та Дніпро. Підтоплення зафіксовані як на Півночі, так і на півдні країни (прикордоння).
У багатьох людей затопило не лише ділянки, але й будинки, щоб врятуватися від наслідків повені на Гомельщині самостійно будують дамби з піску.
Як повідомив Белгідромет, рівень води в річках лише в області Гомеля становить:
- р.Сож, Гомель - 635 см (+5 на день, небезпечний рівень);
- р.Іпуть, Добруш - 405 см (+3 на день)
- р.Дніпро, Жлобин - 443 см (-1 на день, небезпечний рівень)
- р.Дніпро, Речиця - 457 см (+3 на день)
- р.Дніпро, Лоєв (самісіньке прикордоння з Чернігівщиною, 300м до кордону) - 591 см (+28 на день, небезпечний рівень)
- р.Прип'ять, Петриків - 808 см (+2 на день, небезпечний рівень)
- р.Прип’ять, Мозир - 477 см (+1 на день)
- р.Прип‘ять, Наровля - 467 см (+2 на день)
- р.Беседь, Светіловичі - 326 см (-3 на день)
- р.Березіна, Світлогорськ- 661 см (+6 на день).
Окрім того, у Жлобинському районі (100 км від кордону з Чернігівщиною) 10 квітня прорвало дамбу. У місцевому дачному селищі рівень води доходить практично до вікон будинків. Місцевим рятувальникам довелося здійснити екстрену евакуацію людей та домашніх тварин.
"Час Чернігівський" писав про цьогорічну повінь:
- Повінь 2023: чи загрожує Чернігівщині велика вода
- Наче у Венеції плавають на човнах і не пригадують такого взимку: як жителі Мньова переживають аномальну
- Велика вода у північній громаді на Чернігівщині – рятувальники перевозять людей човнами
- У Брянській області триває наймасштабніший паводок десятиліття