У Ніжині хочуть поставити пам’ятник бульдозеру, який врятував місто від рашистів

Тра 08, 19:49

2079

У Ніжині хочуть поставити пам’ятник бульдозеру, який врятував місто від рашистів

Той самий бульдозер

При вїзді до Ніжина з боку Прилук - стоїть військовий бульдозер БАТ-2, який зупинив ворожі війська на мосту у Хвилівці, заблокувавши ворогу дорогу до Ніжина.

Міська влада має на меті встановити бульдозер на постамент, як символ захисту міста. Найбільш складними і вирішальними для Ніжина були саме перші дні війни, які припали на 25-те та 26-те лютого.

Вже 25-го лютого ворог стояв у Хвилівці на в’їзді у наше місто, де міст, який було відремонтовано в кінці минулого року. На той час нашою військовою частиною, навіть не бойовою, а інженерної підтримки ворогу була дана перша відсіч. Нашими інженерами було поперек поставлено військовий бульдозер БАТ-2. Хлопці організували відсіч тими можливостями, які були і я вважаю, що сьогодні символом захисту нашого міста є цей бульдозер, який і нині стоїть біля зруйнованого моста, - каже Олександр Кодола, мер Ніжина.

Міст у Хвилівці наші військові підірвали 26-го лютого, аби не дати ворогу зайти до Ніжина. Саме в ці дні була написана нова історія захисту Ніжинщини від ворожих окупантів, розповів Кодола.

Поруч з підірваним мостом у Хвилівці у найкоротші терміни було облаштовано понтонну переправу. Про бій, який точився під Ніжином у перші дні війни тепер нагадують трофеї на під’їзді к місту у вигляді колони ворожої техніки та наш військовий бульдозер БАТ-2, який захистив Ніжин від окупації.

Джерело: телеканал "ТІМ"

Схожі новини

Герой невидимого фронту або як ріпкинець Микола Джола в окупації молоко возив людям

Сер 07, 19:58

Не можна звикнути до загибелі колег: водій Чернігівобленерго про роботу під ворожими обстрілами

Сер 07, 17:51

Найвродливіший полісмен України вже не вільний

Сер 07, 15:56

Як живе Любецька громада нині?

Сер 07, 13:11

Бельгійське абатство пожертвувало €10 тис на відновлення шкіл Чернігова

Сер 07, 12:48

Вiдео

До вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку

Сер 07, 11:36

Менська лікарня — з новим УЗД-апаратом вартістю майже мільйон гривень

Сер 07, 10:26

ТОП-переглядів